NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Refleksja – zakończenie wystawy

30 czerwca | 08:00 - 17:00

ZAKOŃCZENIE WYSTAWY CZASOWEJ RZEŹBY „REFLEKSJA” – 15.06.2019 – 30.06.2020

MIEJSCE: Europejski Park Rzeźby, ul. Grota Roweckiego 8a, 95-200 Pabianice

ZAKOŃCZENIE WYSTAWY: wtorek 30.06.2019

WYSTAWA CZASOWA RZEŹBY „REFLEKSJA” W EUROPEJSKIM PARKU RZEŹBY A&A POWOLI DOBIEGA KOŃCA.

To już ostatnie dni rocznej wystawy rzeźby Tomasza Koclęgi w Pabianicach. Wystawę można oglądać do 30 czerwca w Europejskim Parku Rzeźby. Nietypowa kompozycja, prezentowana w parkowym stawie, powróci do artysty.

Przypominamy, że rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można było ją podziwiać przez rok w ramach wystawy czasowej. Przedstawia stylizowaną głowę ludzką, sprawiającą wrażenie do połowy zatopionej w wodzie. Autor za jej pośrednictwem nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Jest to główny motyw twórczości artysty. Koclęga o swojej twórczości mówi: „W swoich pracach koncentruję się na człowieku. Interesuje mnie analizowanie ludzkich postaw, zachowań, emocji. W ,,poetyckich formach” – przedstawianych nie wprost – szukam obszarów ludzkiej wrażliwości, ludzkich pragnień, trosk czy energii, które na mnie oddziałują”.

Autor rzeźby, Tomasz Koclęga, aktualnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się głównie rzeźbą plenerową i posiada w swym dorobku liczne rzeźby zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych w USA, Republice Czeskiej, na Litwie i w Polsce. Do ostatnich prezentacji należą między innymi: „Inner dimensions” w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii, „Bliskość” w Bratysławie, „Dotyk” w Nayoro w Japonii, „Gniazdo” w Zawierciu czy „Samotność” w Harbinie w Chinach.

Artysta zrealizował ponad 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie prezentował swoje rzeźby w przestrzeniach publicznych, różnych miast na całym świecie. Od kilku lat w obszarze twórczych poszukiwań Koclęgi znalazły się również mniejsze prace z brązu, eksponowane w wielu krajach. Jest również liderem i założycielem zespołu Snow Art Poland, który od 2014 roku realizuje rzeźby w śniegu. Wraz z zespołem uczestniczył w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach tego typu na świecie zdobywając liczne nagrody.

„Refleksja” to kolejna praca artysty, która pojawiła się Europejskim Parku Rzeźby. Od 2012 roku w parku można podziwiać kompozycję dwóch potężnych, bezgłowych postaci obejmujących drzewa pod tytułem „Wtuleni”, która w sierpniu ubiegłego roku poddana została gruntownej renowacji.

Europejski Park Rzeźby A&A położony jest w centrum Pabianic na trasie pomiędzy dwoma centrami zakupowymi – Centrum handlowo-rozrywkowym Tkalnia i Castoramą, i stanowi idealne miejsce do relaksu oraz kontemplacji sztuki. Jest też miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi, park zamieszkuje bowiem kilka gatunków zwierząt: alpaki, daniele, owce i pawie. Park udostępniany jest odwiedzającym bezpłatnie siedem dni w tygodniu.

Tytuł rzeźby: „Refleksja”

Data powstania: 2018 r., eksponowana była tylko raz w Parku Zamku w Mosznie.

Materiał: żywica poliestrowa, mata szklana, topcoat poliestrowy

Wymiary rzeźby 4,5 m x 2,5 m x 2 m

Szczegóły

Data:
30 czerwca
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Pabianice