NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mutant Disco – artfwo (live), Marina Key, Ratepus JD – odwołane

13 marca | 23:00 - 23:59

Disco ponad wszystko! Tylko że to będzie bardzo zmutowane, z mrocznymi automatami perkusyjnymi, posępnymi tekstami i rozbudowanymi melodiami. Ale tak w ogóle to do potańczenia, i to jeszcze jak!

Zagrają dla Was:
artfwo- pochodzący z Syberii, na co dzień mieszkający w Berlinie kolekcjoner dźwięków, programista i konstruktor syntezatorów. W swoich utworach używa przetworzonych elektronicznie odgłosów maszyn, elektromagnetycznych zaburzeń złapanych w berlińskim metrze czy odgłosów tajgi. Metaliczne industrialne dźwięki przeplata z kojącymi melodiami a wszystko w punkowym klimacie DIY własnoręcznie zaprogramowanego software’u.

Marina Key- mieszka w Berlinie,ale Gdańsk na zawsze w sercu. Zaczęła zabawę z winylami na open deckach w śp. krakowskich Rozrywkach 3, i tak jakoś skończyło się regularnym cyklem Mutant Disco w berlińskim Loophole z zagranicznymi edycjami. W Radiu Kapitał prowadzi audycję Dużo Syntezatorów, i tak właściwie można by streścić zawartość setów. Ale gitary też, są, i garażowe rocki, nawet czasem jedna piosenka techno, ale nie za dużo bo nudne.

Ratepus JD od lat aktywnie działa na łódzkiej scenie muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1993 jako frontman, wokalista w zespole funkowo-rockowym Kisiel. Po zakończeniu działalności zespołu w 2003 obserwował aktywnie życie klubowe Łodzi i zatęsknił za kontaktem z tworzywem. Zaczął zbierać winyle i oprócz klasyków rocka, szukał przede wszystkim pionierów muzyki elektronicznej, takich jak Autechre, FSOL czy Plaid, którzy to wprowadzili go wraz Brianem Eno w świat elektroniki i ambientu już na początku lat 90. To było naturalnym rozwinięciem zainteresowań muzycznych, ponieważ został on wychowany już jako dziecko na psychodeli lat 60. i 70.. Jego sety charakteryzują się eklektycznym podejściem i można tam usłyszeć rock, funk czy jazz, ale to wszystko jest sklejone w sposób swingowy z odpowiednią głębią.
W 2006 zagrał pierwszy raz w legendarnym klubie Bagdad Café. Do 2014 zorganizował tam parę cykli imprez zaczynając od “Anti DJ Front” -organizowany wraz z muzykami L.Stadt, poprzez “Balkan Connection” czy kończąc na “PHONK”. Od czasu zamknięcia Bagdadu, jedynym cyklem który kontynuuje od 2013 roku to “Dia de Muertos” w klubie DOM. Jest także jednym z organizatorów łodzkiego festiwalu muzyki eksperymentalnej i elektronicznej – L’tronica, którego odbyły się już dwie edycje

Szczegóły

Data:
13 marca
Czas:
23:00 - 23:59
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map