NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Recital Justyny Kopiszki

3 kwietnia | 20:00 - 21:00

SKOŁUBA KOPISZKI, CZYLI KOLEJNY PIĄTKOWY E-KONCERT TEATRU MUZYCZNEGO

Był musical, czas na klasykę w nieoczywistych aranżacjach. Kolejne dwa minikoncerty online Teatru Muzycznego w Łodzi poświęcone zostaną Stanisławowi Moniuszce. W najbliższy piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) premiera recitalu zyczn.

Zachęcając do pozostania w domach w najbliższy piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.”

– Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych fantastycznych solistów – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

W najbliższy piątek, 3 kwietnia, o g. 20.00 w ramach trzeciego już koncertu z cyklu „Dusza śpiewa” wystąpi Justyna Kopiszka.

– Sytuacja w której się znaleźliśmy jest zupełnie nowa, ale też wyzwala naszą kreatywność i przypomina, dlaczego wykonujemy ten zawód. To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów – mówi artystka. Akompaniować jej będzie Krzysztof Brzeziński. – Razem wykonamy pieśni i arie Stanisława Moniuszki, w niecodziennych aranżacjach. Zaśpiewam między innymi… arię Skołuby ze „Strasznego dworu” – zapowiada.

Justyna Kopiszka – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – od 2014 r. związana jest z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, Karczmarki w „Człowieku z La Manchy” i Damy dworu w „Wielkiej księżnej Gerolstein”. Jej repertuar obejmuje także partię Siostry Hubert w musicalu „Nunsense” i Pani Pearce w „My Fair Lady”. Śpiewa również partie operowe. W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu „Śpią wystawy” Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Jej minirecital będzie można oglądać online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ. Tydzień później, 10 kwietnia, również w repertuarze Moniuszkowskim wystąpi Paweł Erdman.

Szczegóły

Data:
3 kwietnia
Czas:
20:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi: