NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zanimowani Vol. 7 // Test, Próba, Uwaga: Światło!

11 lutego 2020 | 18:30

TEST, PRÓBA, UWAGA: ŚWIATŁO! czyli rozszerzone animacje Józefa Robakowskiego

Profesor Józef Robakowski to jedna z najważniejszych postaci polskiej/europejskiej sztuki współczesnej, słusznie nazywany Ojcem video artu w Polsce.

Artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów video, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wystawy i akcji artystycznych. Współtwórca legendarnego Warsztatu Formy Filmowej w łódzkiej Szkole Filmowej oraz fotograficznej grupy Zero-61. Kurator i właściciel Galerii Wymiany.

Nieczęsto jednak mówi się o nim w kontekście sztuki animacji, a to właśnie będzie tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu ZANIMOWANI.

Punktem wyjścia do rozmowy będą wybrane filmy z bogatego artystycznego dorobku Profesora, które wpisują się w pojęcie “animacji rozszerzonej”.

Trochę filozoficznie, trochę teoretycznie, ale na pewno ciekawie o tym czym była, czym jest i czym może być animacja porozmawia z Profesorem – Piotr Kardas (Festiwal Animacji O!PLA).

Pokaz animacji i spotkanie odbędą się 11/02/2020 (wtorek) o godz. 18:30 w klubokawiarni 6 dzielnica (ul. Piotrkowska 102, II piętro).

WSTĘP WOLNY

Szczegóły

Data:
11 lutego 2020
Czas:
18:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

6 dzielnica
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/6dzielnica/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*