NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Re-Creation

31 sierpnia 2019 | 17:00 - 18:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy Re-Creation Jeanniny Blanco w ramach projektu Pejzaż łączy dwa kraje, Polskę i Kostarykę realizowanego przez fundację Unamos Culturas.

Wernisaż odbędzie się 31 sierpnia o godz. 17:00
w Galeria MEOK, Piotrkowska 46.

Kim jest Jeannina Blanco?

Jeannina Blanco jest założycielem i prezesem Plein Air Costa Rica od 2012 roku. Rozwijała swoją karierę artystyczną przez ostatnie 23 lata, będąc także członkiem prestizowych stowarzyszeń w Stanach Zjednoczonych takich jak Salmagundi Club New York, California Art Club, and Southern California Plein Air Painters Association.

Uważa, że sztuka “znalazła ją” w 1996 roku, kiedy malarstwo i warsztaty artystyczne w Szkole Artystycznej Scottsdale w Arizonie pomogły jej w uleczeniu choroby mózgu. Dorobek Blanco został opublikowany w Los Angeles Times w 2000 roku wraz z innymi publikacjami takimi jak: Niebieska Księga Artysty, okładki książki, okładki płyt muzycznych CD, TV, radio i gazety.

Współprodukcja i współreżyseria 50 minutowego filmu dokumentalnego o ruchu teatralnym w Kostaryce wraz z serią 12 portretów zaowocowała deklaracją kulturalnego zainteresowania w 2009 i w 2019 wraz z jej udziałem w kulturalnej wymianie artystycznej organizowanej przez fundację Unamos Culturas. Blanco znajduje motywację w uchwyceniu światła pejzaży i portretowaniu modeli z natury. Jej dorobek zawiera setki obrazów malowanych różnymi technikami, murale i jej prace znajdują się w kolekcjach w kilkunastu krajach świata.

Szczegóły

Data:
31 sierpnia 2019
Godzina:
17:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Galeria MEOK
Piotrkowska 46
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*