NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MAGIA KSIĘŻEGO MŁYNA

14 maja | 10:00 - 12:00

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl pieszych wycieczek, który ruszy już w przyszłym miesiącu. Zaczniemy od spotkania „Magia Księżego Młyna”. Opowieści z tej starej dzielnicy Łodzi snuć będą dobrze Wam już znani bohaterowie naszych wcześniejszych projektów, czyli fabryczna dziewczyna – Panna Hanka (Ewelina Kopera) oraz majster – Pan Kazik (Bartek Damian Mielniczek). Nasze „duchy przeszłości” oprowadzą Was nostalgicznymi, a czasem nawet „spod ciemnej gwiazdy” uliczkami i zaułkami Księżego Młyna. Będziecie odwiedzać miejsca związane nie tylko z historią i tradycją, ale także z teraźniejszością. Sercem tej dzielnicy jest XIX-wieczna fabryka Karola Scheiblera oraz osiedle robotnicze ze słynnymi famułami. Panna Hanka pokaże gdzie niegdyś mieszkały jej koleżanki, gdzie robiło się zakupy w konsumach, czy też gdzie mieszkała kucharka samej pani Scheiblerowej! Pan Kazik uraczy Was opowieściami z fabryki, a być może pokaże też, gdzie z kolegami chodził po pracy napić się dobrego piwa z łódzkich browarów 😉
TERMIN: sobota 14.05.2022 r.
START: godz. 10.00
MIEJSCE ZBIÓRKI: przed wejściem do Pałacu Scheiblera
BILETY: koszt wycieczki to 20 zł od osoby, bilety są do nabycia w biurze Domu Kultura „Ariadna” (ul. Niciarniana 1/3) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00.
ORGANIZATORZY: Miejska Strefa Kultury Dom Kultury Ariadna, Łódź dla Ciebie / Łódź 4 You. Bartek Damian Mielniczek Przewodnik po Łodzi.

Szczegóły

Data:
14 maja
Godzina:
10:00 - 12:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Ariadna”
Niciarniana 1/3
Łódź, łódzkie 92-208 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*