NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera

8 czerwca 2018 | 21:00 - 23:00

Premiera to nie zespół. Premiera to logiczna konsekwencja nigdy nie kończącego się dorastania w mieście prowincjonalnym, mieście niby na uboczu, a jednak w centrum, mieście nie mającym nic do zaoferowania a oferującym – setki niekończących się torów wiodących do miejsc ograniczonych wyłącznie wyobraźnią jego mieszkańców.

To właśnie tutaj w 2002 roku trzech niepokornych nastolatków – SW(mc), BERS(mc) i KOŁCZ(dj) wkroczyło na drogę wiodącą do spełniania swoich muzycznych marzeń. Owocem owej kolaboracji były 2 niezależne wydawnictwa “Premiera” oraz “Lepiej Późno Niż Za Wcześnie”. Po ośmiu latach grania w klasycznym trio, chłopaki doszli do wniosku, że czas rozszerzyć skład o live band. Do zespołu zaczęli dołączać kolejni muzycy – Wochen – bas, Płotek – perkusja, Maciek – instrumenty klawiszowe, Marek Kołodziejczak a następnie Piti – gitara. W krótkim czasie nagrali Epkę “Premiera EP”.

Niezliczone ilości prób, koncertów na przeróżnych festiwalach, juwenaliach, przeglądach oraz hektolitry z trudem przetrawionego alkoholu scementowały skład. Niestety na przełomie 2015/2016r. nieoczekiwane wyzwania życiowe zmusiły Pitiego do rozstania z zespołem. Na początku 2016r. zastąpił go Piotrek W. a wraz z nim ładunek kompletnie świeżej energii. Kolejne miesiące to okres bardzo intensywnej pracy nad doszlifowywaniem pomysłów, tworzeniem nowych, ale też nad szukaniem producenta potrafiącego w odpowiedni sposób zaadaptować styl Premiery do wymagań współczesnego rynku fonograficznego.Wybór padł na Dominika Witczaka – znanego bardziej jako gitarzysta COMY – “Witos”. Wakacje 2016r. oraz okres jesienno – zimowy przełomu 2016/2017r. obfitowały w niekończące się sesje nagraniowe, próby, ale też kreatywne spory o kształt powstającego wydawnictwa. Wiele ciężkiej pracy, wyrzeczeń, wątpliwości, nieprzespanych nocy, kłótni z naszymi kobietami doprowadziło nas ostatecznie do miejsca w którym jesteśmy dumni z tego co możemy Wam zaprezentować.Pomimo przeszło 15 lat działalności, sercem Premiery nadal jest nieposkromiona pogoń za muzycznymi marzeniami, których początkiem i końcem jest pewne niepozorne, malownicze miasteczko w centrum Polski.

ŁÓDŹ. UL. PIOTRKOWSKA 62
KLUB NEW YORK

BILETY DOSTĘPNE W KLUBIE NEW YORK
CENA:
15 PLN – PRZEDSPRZEDAŻ
25 – W DNIIU KONCERTU

Szczegóły

Data:
8 czerwca 2018
Czas:
21:00 - 23:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

New York
Piotrkowska 62
Łódź, łódzkie 90-105 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.newyork.net.pl/