NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obscene Echo

5 sierpnia 2019 | 12:00 - 13:00

Obscene Echo

Serdecznie zapraszamy na wystawę Marilène Oliver pt. „Obscene Echo”, której uroczyste otwarcie odbędzie się 5 sierpnia 2019 roku o godzinie 12.00 w Galerii OdNowa, w budynku głównym Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Marilène Oliver – gość specjalny sierpniowej sesji tegorocznych Międzynarodowych Letnich Kursów PATA, jest wykładowcą z University of Alberta w Edmonton w Kanadzie. Na wystawie będzie można zobaczyć najnowsze prace inspirowane ludzkim ciałem, zrealizowane w nowatorskich technikach graficznych, instalacje oraz video. Wystawa wiąże się z inauguracją drugiej sesji kursów PATA, w której prof. Oliver poprowadzi kurs zatytułowany: „Grafika artystyczna w trzecim i czwartym wymiarze”.

www.patanetwork.org

***

Marilene Oliver

Działalność artystyczna Marilène Oliver łączy nowe technologie cyfrowe, tradycyjny druk i rzeźbę, zaś jej prace stanowią pomost między rzeczywistością wirtualną, a prawdziwym światem. Artystka używa różnorodnych technik obrazowania takich jak rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy czy tomografia aby na nowo odsłonić wnętrze ciała i tworzyć prace pozwalające na zmierzenie się z coraz bardziej zdygitalizowaną wersją nas samych.

Marilène Oliver studiowała sztuki piękne w londyńskim Central Saint Martins a następnie w Royal College of Art gdzie uzyskała stopień Master of Philosophy za projekt naukowy ‘Flesh to Pixel, Flesh to Voxel, Flesh to XYZ’ (Ciało – piksel, ciało – woksel, ciało – XYZ) dotyczący użycia diagnostyki obrazowej w sztuce współczesnej. Obecnie kończy studia magisterskie na kierunku Diagnostyka Obrazowa na Uniwersytecie Edynburskim. Wykłada grafikę artystyczną na Wydziale Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Alberty w Edmonton w Kanadzie.

Artystka ma na koncie liczne wystawy w Wielkiej Brytanii i Europie w prywatnych i państwowych galeriach m.in. w Akademii Królewskiej (Wielka Brytania), MassMoCA (Stany Zjednoczone) oraz Centrum Nauki Kopernik (Polska). Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie a także w państwowych kolekcjach m.in The Wellcome Trust, Muzeum Wiktorii i Alberta i Muzeum Sztuki w Knoxville.

www.marileneoliver.com

Szczegóły

Data:
5 sierpnia 2019
Czas:
12:00 - 13:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Wojska Polskiego 121
Łódź, łódzkie 91-726 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.asp.lodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*