Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rzeczkowskim

Wrzesień 11 | 17:30 - 19:30

Wieczór autorski z Grzegorzem Rzeczkowskim, dziennikarzem tygodnika “Polityka”, autorem książki “Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami”.

Opis książki Afera podsłuchowa, która pięć lat temu wywołała jeden z największych kryzysów w historii Trzeciej Rzeczpospolitej, miała być historią biznesowej zemsty Marka Falenty. Tę wersję z małymi wyjątkami kupili wszyscy – od dziennikarzy po prokuratorów i sądy – choć skala tego procederu podsłuchowego jest w historii zachodnich demokracji bezprecedensowa. Niewielu zadało sobie trud, by choć spróbować wejść w tę sprawę głębiej. Nikt do końca nie zbadał, dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”, choć premier Donald Tusk mówił o scenariuszu pisanym „obcym alfabetem”. Ta książka dowodzi, że łańcuszek powiązań prowadzi do Rosji, a konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami. Odsłania słabość państwa i niemoc jego instytucji, które skompromitowały śledztwo w sprawie podsłuchów, oraz bulwersującą rolę w tej sprawie ludzi bliskich PiS, którzy wykorzystali „rosyjskie” nagrania z restauracji do uderzenia w rząd RP. Falenta był w tej rozgrywce pionkiem – zdeprawowanym i zdemoralizowanym – ale jednak tylko pionkiem. Prawdziwi zleceniodawcy i beneficjenci afery podsłuchowej są lokatorami gmachów przy placu Czerwonym. A ich wspólnicy w tym procederze rządzą Polską.

Wydawnictwo Arbitror:
Założycielami wydawnictwa są Tomasz Piątek, znany pisarz i dziennikarz śledczy oraz Marcin Celiński, publicysta i komentator życia publicznego. Ambicją założycieli wydawnictwa Arbitror jest wypełnienie luki na polskim rynku książki – książki aktualnej, publicystycznej, komentującej w pogłębiony sposób otaczającą nas rzeczywistość. Interesuje nas zarówno literatura faktu, w tym dziennikarstwo śledcze (seria #ArbitrorFakty), jak też refleksja nad zjawiskami społecznymi (seria #ArbitrorMyśli).
11 października Łódź odwiedzi drugi autor, Tomasz Piątek.

wstęp wolny

Spotkanie jest częścią Igrzysk Wolności 2019.

Szczegóły

Data:
Wrzesień 11
Czas:
17:30 - 19:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

6 dzielnica
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/6dzielnica/