NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Port Łódź – 7-8 czerwca

7 czerwca 2019 - 8 czerwca 2019

XIV Rajd Arabela Rally zawita do Portu Łódź
Port Łódź zaprasza na XIV już rajd samochodowy z cyklu Arabela Rally, dedykowany kobietom. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ utrzymana w olimpijskim klimacie. W rajdzie udział weźmie 135 Pań w 36 załogach.
W Centrum przy Pabianickiej 245 zawodniczki pojawią się w najbliższą sobotę 8 czerwca w godzinach 12:00 – 17:00. Wszystkie konkurencje samochodowe zaplanowane zostały na parkingu zewnętrznym. Na startujące w zawodach Panie oraz Klientów Portu Łódź czeka mnóstwo atrakcji i zabawnych konkursów nie tylko w motoryzacyjnym klimacie! Tradycją Arabela Rally jest to, że wszystkie konkurencje stanowią tajemnicę do czasu rozpoczęcia rajdu, zatem dla wszystkich – i uczestniczek zawodów i gości – zaplanowane zmagania stanowią niespodziankę!
W związku z tym, że XIV Arabela Rally jest edycją olimpijską, podczas imprezy w Porcie Łódź odbędą się konkurencje nawiązujące do olimpijskich dyscyplin sportowych ale… z przymrużeniem oka i na wesoło! Każdy będzie mógł wziąć udział m. in. w meczu hokeja, a także w rzucie dyskiem na odległość. Dobra zabawa i mnóstwo śmiechu gwarantowane! Na wszystkich uczestników, w sobotę na parkingu Portu Łódź czekać będą również stanowiące niespodziankę pojazdy, na których każdy będzie mógł się bezpłatnie przejechać.
Podczas rajdu Arabela Rally Panie przez dwa dni będą musiały pokonać blisko 200 km po województwie łódzkim, będą też rywalizować ze sobą w ponad 60 konkurencjach motoryzacyjnych.

Carsharing wkracza do Portu Łódź
W Porcie Łódź można już korzystać z popularnych hybrydowych samochodów wypożyczanych na kilometry i czas. Ekologiczne pojazdy dostępne są na parkingu zewnętrznym Centrum tuż obok stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wdrożona usługa to efekt współpracy Portu Łódź z operatorem Easyshare.
Na terenie Portu Łódź znajduje się parking rowerowy, stacja roweru miejskiego, a także ładowarka dla samochodów elektrycznych. Teraz łódzkie Centrum postawiło na kolejną usługę – ekologiczny miejski carsharing.
– Port Łódź ze względu na swoje położenie często odwiedzany jest przez Klientów poruszających się samochodami. Przy większych zakupach jest to po prostu najwygodniejszy sposób podróżowania. Teraz nasi Klienci, korzystając z carsharingu mogą połączyć komfort jazdy autem z ekologicznym stylem życia, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze związane z poruszaniem się prywatnym autem – mówi Bartłomiej Wojdak, marketing manager Portu Łódź – Chcemy by nasze Centrum wywierało pozytywny wpływ na otoczenie i czujemy się odpowiedzialni za miejsce, w którym funkcjonujemy dlatego zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania są dla nas bardzo ważne. Usługa carsharingu idealnie wpisuje się w te wartości – dodaje.
Samochody ( marki Toyota Yaris) zlokalizowane są w specjalnie wydzielonej strefie parkingowej Portu Łódź, a korzystać można z nich po zarejestrowaniu się w aplikacji dostępnej na stronie https://easyshare.pl/ Wypożyczając auto hybrydowe płacimy tylko za przejechane kilometry oraz za czas, na jaki wynajmujemy samochód. Pojazdy są zawsze zatankowane, czyste, ubezpieczone i co istotne – wpływają na redukcję emisji spalin. Dodatkowo, kierowcy poruszający się po mieście takim wypożyczonym autem hybrydowym, mogą parkować samochód bezpłatnie na terenie całej miejskiej strefy, w której standardowo obowiązują

opłaty za pozostawienie pojazdu. Carsharing zdobył już wielu zwolenników wśród kierowców, a grono użytkowników tego typu pojazdów cały czas się zwiększa.
– Współpraca z Portem Łódź to kolejny ukłon w stronę naszych użytkowników, którzy często pytali, czy strefa wynajmu Easyshare zostanie rozszerzona o teren parkingu właśnie przy tym centrum handlowym, które jest bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem. Od teraz, dzięki poszerzeniu strefy o wydzielony obszar parkingu przy Pabianickiej 245, można po przyjeździe zakończyć wynajem, udać się spokojnie na zakupy do Centrum, a następnie wynająć kolejne auto na powrót do domu – mówi Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare.

Na terenie Łodzi znajduje się ponad 100 oznaczonych miejsc parkingowych zarezerwowanych dla samochodów Easyshare. Dzięki współdzielonym formom mobilności, jeden samochód może być używany nawet 10 razy w ciągu doby.

Szczegóły

Start:
7 czerwca 2019
Koniec:
8 czerwca 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Port Łódź
Pabianicka 245
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.portlodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*