NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Port Łódź – 28-30 czerwca

28 czerwca 2019 - 30 czerwca 2019

Folkuj po łódzku w Porcie Łódź!

Warsztaty z rękodzieła, muzyczne występy z udziałem publiczności, niezwykły pokaz mody inspirowany folklorem z różnych stron świata i koncert gwiazdy z Białorusi – TURANA. Takie atrakcje zaplanowano na pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE, którego IX edycja rozpocznie się w najbliższą sobotę w Porcie Łódź.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO w partnerstwie z Pałacem Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 czerwca – 6 lipca, a na inaugurację imprezy w sobotę 29 czerwca zaprasza Port Łódź. To tu na Patio Centrum każdy będzie mógł przenieść się w niezwykle barwny świat folkloru z całego świata. W ramach imprezy zaplanowane zostały atrakcje dla wszystkich bez względu na wiek! Odbędą się m. in. warsztaty wykonywania gadżetów i pamiątek ozdabianych folklorystycznymi wzorami, tradycyjne gry np. w kolorowy tor kapslowy czy występy muzyczne typu flash mob, do których każdy będzie mógł się przyłączyć i wziąć udział we wspólnej zabawie tanecznej.

W ramach wydarzenia w sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 Port Łódź zaprasza na międzynarodowy koncert na letniej scenie Patio z udziałem uczestników festiwalu. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć niezwykły występ wokalny i taneczny 250 artystów z 10 krajów, który odbędzie się przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Festiwal FOLKOWE INSPIRACJE to także moda inspirowana tradycją różnych stron świata. Piękne kolorowe stroje będzie można obejrzeć na pokazie mody – Folk Fashion – na Patio Portu Łódź w godzinach 17:00 – 19:00. Z kolei wieczorem o godzinie 19:30 odbędzie się występ białoruskiej gwiazdy – TURANA, laureata wielu międzynarodowych festiwali i konkursów, który w swoich kompozycjach łączy współczesne gatunki muzyki z folkowym brzmieniem.

FOLKOWE INSPIRACJE to nie jest zwykły festiwal folklorystyczny. Jest to przedsięwzięcie artystyczne posiadające swój charakter i niepowtarzalny klimat stworzony przez energię i kreatywność młodych ludzi. To festiwal, który tworzy młodzież zafascynowana kulturą i tradycjami narodów oraz grup etnicznych na świecie. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie www.folkoweinspiracje.pl

HARMONOGRAM FESTIWALU- PORT ŁÓDŹ 29.06
13.00 – 18.00 – FOLKOWE ANIMACJE – warsztaty folklorystyczne
14.00 – 18.00 – FOLKOWY FLASH MOB – układy muzyczne z udziałem publiczności
15.00 – 20.00 – FOLKOWANIE NA EKRANIE – festiwalowe studio TV
15.00 – 20.00 – WSZYSCY GRAMY W FOLK – międzynarodowy koncert z udziałem uczestników festiwalu
17.00 – 19.00 – FOLK FASHION – pokaz mody inspirowany folklorem różnych krajów świata
19.30 – 20.30 – Koncert białoruskiego artysty TURANA

Roboty przyszłości w Porcie Łódź
Port Łódź zaprasza na Międzynarodową interaktywną wystawę „Miasto Robotów”, która odbywać będzie się w łódzkim Centrum od 27 czerwca do 11 sierpnia. Wystawa zorganizowana zostanie w przestrzeni niedaleko strefy restauracyjnej, a oglądać będzie można ją każdego dnia, także w niedziele niehandlowe.
„Miasto Robotów” to 72 najnowsze roboty z USA, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Rosji, do tego Tesla-show, 8 stref wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, teatr robotów, urządzenie do przesuwania przedmiotów siłą umysłu oraz wiele innych technologii przyszłości.
Przez ponad miesiąc Klienci Portu Łódź będą mogli spotykać się z humanoidalnymi robotami, które serwują kawę, sprzątają, tańczą salsę, grają w przedstawieniach
i … lubią się przytulać! Na wystawie zobaczymy m. in. robo-pająka z Księgi Rekordów Guinessa, pierwszą na świecie robo-rybę czy robota – aktora. Podczas wydarzenia będzie można pokierować hologramami, rozegrać wirtualną bitwę rycerzy Jedi, a także wyruszyć w podróż w kosmos i zwiedzić naszą galaktykę. Na Gości wystawy czeka również możliwość przejazdu skuterem elektrycznym o wielkości samochodu, udział w przedstawieniu teatralnym robotów, taniec błyskawic – Tesla show oraz warsztaty z robotyki.
Organizatorem wystawy jest firma „City of Robots”. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz szczegóły dotyczące biletów i zapisów dla grup zorganizowanych znajdują się na stronie http://miastorobotow.com/page5465993.html oraz pod numerem telefonu +48 690 202 409.
Wstęp na wystawę jest płatny:
Bilet normalny: 59 zł
Bilet dziecięcy: 49 zł ( dzieci do 3-ego roku życia mogą odwiedzić wystawę gratis)

Szczegóły

Początek:
28 czerwca 2019
Koniec:
30 czerwca 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Port Łódź
Pabianicka 245
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*