NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Port Łódź – 18-20 września

18 września 2020 | 08:00 - 20 września 2020 | 17:00

Minigolf, bule i trzytorowa bieżnia – nowe atrakcje w strefie rekreacyjnej Portu Łódź

Klienci i sąsiedzi Portu Łódź, lokalne szkoły oraz wszyscy chętni mogą korzystać już z kolejnych atrakcji udostępnionych w strefie rekreacyjnej Centrum. Tym razem Port Łódź zagospodarował swoje tereny zewnętrzne z myślą o miłośnikach golfa, gry w bule oraz biegaczach.

Pole do minigolfa w Porcie Łódź to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu. W pełni profesjonalne pole do gry z 18 stanowiskami zlokalizowane jest na terenie zewnętrznym Centrum, wśród drzew, z tyłu sklepu IKEA. Potrzebne akcesoria tj. kije i piłki, dostępne są do wypożyczenia na pobliskim torze gokartowym Le Mans. Minigolf to jedyna atrakcja, za którą pobierana będzie opłata, korzystanie ze wszystkich pozostałych boisk jest bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z pola do minigolfa można znaleźć na stronie www.portlodz.pl

Na terenie zewnętrznym Portu Łódź będzie można także pobiegać na profesjonalnej bieżni, wykonanej z trwałego polieturanu (potocznie nazywanego tartanem), który wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort biegania, a który wykorzystywany jest na stadionach lekkoatletycznych całego świata. Do dyspozycji Klientów i lokalnej społeczności oddane zostały trzy tory o długości 150 metrów, co umożliwi biegaczom zarówno samodzielne treningi, jak i rywalizację w kilkuosobowych grupach.

Centrum przygotowało także niespodziankę dla miłośników gry w bule tj. francuskiej gry towarzyskiej (zwanej również petanque). Gra polega na rzucaniu metalowymi kulami w kierunku małej kulki. To prosta, przyjemna zabawa ruchowa, w którą może grać każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Strefa rekreacyjna Portu Łódź funkcjonuje od 2016 roku i została uruchomiona z myślą o lokalnej społeczności. Jej pierwszym elementem była siłownia zewnętrzna, obejmująca 3000 mkw. powierzchni, na których korzystać można z 13 urządzeń. Kolejno uruchomione zostały również boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Dzieci korzystać mogą także z tzw. „ścieżki zdrowia” z licznymi atrakcjami ruchowymi. Na terenie zewnętrznym dużą popularnością cieszy się też profesjonalna strefa treningowa dla psów, w której znajdują się dedykowane czworonogom urządzenia, takie jak równoważnia, slalom, tunel, a także pochylnia i kładka, umożliwiające zadbanie o sprawność ruchową i kondycyjną pupila. Na terenach rekreacyjnych Port Łódź organizuje cyklicznie liczne wydarzenia, m.in. turnieje sportowe dedykowane szkołom czy warsztaty z psimi behawiorystami.

 

Z atrakcji udostępnionych na terenach zewnętrznych Portu Łódź korzystać można bezpłatnie (z wyjątkiem minigolfa) we wszystkie dni tygodnia, również poza godzinami funkcjonowania Centrum.

Szczegóły

Start:
18 września 2020 | 08:00
Koniec:
20 września 2020 | 17:00
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Port Łódź
Pabianicka 245
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.portlodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*