NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Port Łódź – 11-12 stycznua

11 stycznia 2020 - 12 stycznia 2020

Meksykańskie smaki z Klaudią Budny

Była kulinarna podróż do Włoch z Matteo Brunettim, teraz czas na Meksyk! W najbliższą sobotę, 11 stycznia, w Porcie Łódź gościć będziemy finalistkę programu MasterChef oraz właścicielkę restauracji „Nie lada Restobar” – Klaudię Budny, która specjalnie dla naszych Klientów  przygotuje ucztę w meksykańskim stylu!

Klaudia Budny pojawi się na wyspie kuchennej w nowej strefie restauracyjnej Portu Łódź, w sobotę w godzinach 12:00 – 18:00. Szefowa kuchni przyrządzi dla wszystkich Gości meksykańską ucztę, podczas której będzie można spróbować wyśmienite dania prosto z Meksyku – zupę meksykańską, taco z kurczakiem, a na deser churrosy z sosem czekoladowym! Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą Port Łódź i nową strefę restauracyjną Centrum, będą mieli okazję zobaczyć, jak spod rąk mistrzyni wychodzą kulinarne specjały. Ale to nie wszystko – każdego dania przygotowanego przez Klaudię Budny będzie można spróbować!

Kuchnia meksykańska to kuchnia pełna barw, aromatów i intensywnych smaków, idealna na zimowe chłodniejsze dni! Jest tak jak kraj, z którego się wywodzi – różnorodna i zaskakująca, co sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Klaudia Budny jest finalistką IV edycji programu kulinarnego Master Chef i łódzką restauratorką, która prowadzi swoją wymarzoną restaurację w Łodzi pod nazwą „Nie Lada Restobar”.

Harmonogram live cooking z Klaudią Budny:

12:00 – 13:30 zupa meksykańska

14:10 – 15:40 taco z kurczakiem

16:20 – 17:50 churrosy z sosem czekoladowym

 

Informacja prasowa:

Ferie z LEGO w Porcie Łódź

To będą z pewnością niezapomniane dwa tygodnie ferii, na czas których Port Łódź przygotował wspaniałą atrakcję – zaproszenie do świata sztuki tworzonego z klocków LEGO! Tegoroczne ferie będą niezwykłe jeszcze z jednego ważnego powodu – wspólnie świętować będziemy 10-te urodziny Centrum, a z klocków LEGO powstanie wielki urodzinowy tort!

Tam, gdzie klocki LEGO, tam radość i uśmiech dzieci! Z okazji zimowej przerwy przypadającej w województwie łódzkim od 13 do 26 stycznia (z wyłączeniem niedzieli niehandlowej 19 stycznia), Port Łódź zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do zabawy z najpopularniejszymi klockami świata – LEGO. Już 13 stycznia w Atrium Centrum (obok sklepu IKEA) pojawi się miasteczko złożone z samych klocków, którego przestrzeń podzielona zostanie na pięć stref: Akademii Sztuki, tworzenia obrazów, konkursową, strefę dla maluchów z LEGO DUPLO oraz strefę swobodnej zabawy klockami i budowania jubileuszowego tortu Portu Łódź! W tej ostatniej przez dwa tygodnie dzieci z pomocą animatorów budować będą wielki dwumetrowy tort z okazji 10 urodzin Centrum, wokół którego sukcesywnie pojawiać będą się kolejne prezenty zbudowane przez maluchy oczywiście z klocków LEGO! Do wspólnej zabawy w ferie zimowe Port Łódź zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 19:00, natomiast w weekendy (poza 19 stycznia – niedziela niehandlowa) w godzinach 11:00 – 19:00.

Hasłem przewodnim tegorocznych ferii jest sztuka, zatem przygotowaliśmy dla najmłodszych atrakcje w artystycznym klimacie. W strefie tworzenia obrazów ustawionych zostanie 6 mozaik LEGO – będą to duże obrazy słynnych malarzy w kolorowych ramach. Obrazy będą specjalnie zaprojektowanymi reprodukcjami układanymi z klocków LEGO. Każde dziecko dostanie od animatora specjalną płytkę z instrukcją do budowania i informacją, jak zapełnić ją kolorowymi klockami. Płytki zostaną następnie przytwierdzone do podstawy i zapełnią powierzchnię obrazu. Strefa Akademii Sztuki pełna będzie ciekawych projektów artystycznych, najmłodsi będą mieli okazję zbudować na czas fragment rzeźby słynnego gargulca z Katedry Notre Dame, a także stworzyć swój własny obraz na zasadzie plastycznego hyde parku. Do zadań maluchów należeć będzie również przyporządkowanie dzieł do ich twórców oraz odgadywanie za pomocą dotyku, jaki  element zbudowany z klocków trzymają w ręku. W strefie Akademii Sztuki odwzorowywać będziemy też scenki ze znanych obrazów i rzeźb poprzez jak najlepsze odegranie póz z danego dzieła, dzięki czemu wspólnie stworzymy prawdziwe żywe obrazy! Najmłodsi, którzy wezmą udział we wszystkich pięciu wyzwaniach Akademii otrzymają dyplom konesera sztuki!

Cały czas dla wszystkich dzieci dostępna będzie ponadto strefa ze stolikami, gdzie będzie można usiąść i swobodnie budować najróżniejsze konstrukcje z LEGO. Codziennie odbywać będą się też tematyczne wyzwania w strefie konkursowej, w której dzieci budować będą własne dzieła na zadany przez animatora temat. Najlepsze konstrukcje zostaną nagrodzone upominkami, a każde dziecko biorące udział w konkursie otrzyma plakat LEGO oraz dyplom. Port Łódź nie zapomniał oczywiście o najmłodszych dzieciach! Na czas ferii w Atrium pojawi się basen wypełniony klockami LEGO DUPLO, dedykowanymi dla dzieci w wieku od półtora roku do pięciu lat. Wraz z rodzicami i opiekunami, maluchy będą mogły tu zbudować swoje pierwsze konstrukcje, a dorośli dowiedzą się, jak bawić się z dzieckiem by pozytywnie wpływać na rozwój jego umiejętności manualnych, rozwijać koordynację ruchową i wyobraźnię.

Wszystkie atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach na czas ferii zimowych są dostępne bezpłatnie.

Szczegóły

Start:
11 stycznia 2020
Koniec:
12 stycznia 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Port Łódź
Pabianicka 245
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.portlodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*