NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pora Zwyrola | Noc morderczych substancji

21 sierpnia | 20:00 - 23:00

Pijecie alkohol wiadrami? Palicie marihuanę, również liczoną w wiadrach? Śnieży wam w nosach jak Maradonie w Neapolu? I wciąż żyjecie? Nic dziwnego! Istnieją znacznie bardziej niebezpieczne mikstury, których spożycie potrafi zrobić papkę z mózgów i bebechów. To tym specyfikom poświęcimy Noc Morderczych Substancji, która odbędzie się w ramach kultowego cyklu Pora Zwyrola (est. 2011) już 21 sierpnia o 20:00!
Zobaczymy dwa 80’sowe horrory ocierające się o slasher, w których element przewidywalny, czyli humanoidalnego mordercę, zastąpiono czymś, co można by roboczo określić… SROGIM GNOJEM! Oto program:
SUBSTANCJA (1985). Na półki sklepowe trafia świeży produkt – przepyszny jogurt, który podbija podniebienia konsumentów. Problem w tym, że świetnie sprzedająca się rzecz nie zamierza lądować w żołądkach kupców; określenie „żywe kultury bakterii” nabiera nowego wymiaru. Wyśmienita produkcja Larry’ego Cohena (autora trylogii „A jednak żyje” o morderczym niemowlaku), nawiązująca do kultowej „Plazmy”.
ULICZNY CHŁAM (1987). Czy może być coś wspanialszego od filmu z głównym bohaterem – cuchnącym i obmierzłym menelem, którego cała akcja dzieje się na wysypisku śmieci? Macie rację: nic! Ewentualnie twistem w fabule może być wątek zabójczej wódy, którą ów kloszard wlecze ze sobą w kiermanach. Film, który wygląda jak zaginiona perła wytwórni Troma, jest w istocie debiutem i jedynym tytułem, który wyreżyserował operator Jim Muro, później pracujący m.in. z Jamesem Cameronem przy jego „Titanicu”.
Prelekcję przed filmem wygłosi Jacek Dziduszko, popularyzator kina klasy B, założyciel kolektywu Pora Zwyrola.
Partnerem spotkania i fundatorem nagród jest queerowy sexshop Kinky Winky!
Oba filmy zostaną przeczytane przez lektorów na żywo! Możecie przynieść na seans jogurcik – gorsze trucizny, które pozwolą wam strawić oba tytuły, kupicie na barze.
___
Pora Zwyrola w Bodo: NOC MORDERCZYCH SUBSTANCJI
miejsce: Kino Bodo, Rewolucji 78/80, Łódź
czas: 21 sierpnia, 20:00
Tax: 25 zuo

Szczegóły

Data:
21 sierpnia
Godzina:
20:00 - 23:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Kino Bodo
ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*