NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Popiół – spektakl kolektywu Kombajn

27 listopada | 18:00 - 20:00

Zapraszamy serdecznie na kolejny spektakl w ramach cyklu „Wszystko co masz”.
Już w najbliższą niedzielę, na niebostańskiej scenie będziecie mogli zobaczyć spektakl „Popiół” kolektywu Kombajn.
Rezerwacja miejsc pod numerem 509 691 941 lub przez maila wszystkocomasz@gmail.com.
Wstęp wolny
Łapcie kilka słów o spektaklu i twórcach:
Jak mówić o stracie? Jak (i czy w ogóle) nawiązywać z nią relację? W jaki sposób przeżyć własną traumę? Jak się z nią pogodzić?
Powracające w głowie wydarzenie pogrzebu bliskiej osoby będzie dla niespełnionego komika,Witolda, możliwością do zmierzenia się z tymi pytaniami oraz do konfrontacji z trudnymi relacjami rodzinnymi. Zarówno na płaszczyźnie intymnej, prywatnej, jak i biorąc na warsztat szerszy obraz rozpadu rodziny we współczesnym świecie. Inspirując się monologiem z serialu „Bojack Horseman”, twórcy zreinterpretowali znaną historię, ubogacając ją prywatnymi doświadczeniami i przepisując ją na bliższy grunt.
Popiół opiera się na grze kontrastów: stand upu i pogrzebu, funkcjonowania aktora w postaci i poza nią oraz granicy między prawdą i fałszem. W niekonwencjonalnych sytuacjach, często celowo fałszowanych, twórczy szukają przebłysków prawdy, szczerości, prawdziwej emocji skrywanej pod maską. Proces twórczy był zarówno dla reżysera, jak i dla aktora wyzwaniem polegającym na znalezieniu własnego języka w monodramie oraz zderzenia tekstu z własnymi emocjami i przeżyciami.
Kolektywną metodą pracy nad własną historią i przyjacielską wymianą na linii reżyser – aktor, twórcy wytworzyli pełen obraz tego w jaki sposób chcieliby konfrontować się z emocjami, przeżywać stratę.Scenariusz spektaklu został stworzony w oparciu o patchworkową metodę pracy, w ramach której, poprzez proces intymnych rozmów, zostały wytwarzane wydarzenia, opowieści, potrzebne dla scenariusza.
Spektakl powstał w ramach inicjatywy artystycznej Kolektyw Kombajn przy wsparciu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Teatralnej Sceny Młodych SCKM.
Popiół zdobył I nagrodę na XIV Tyskim Festiwalu Monodramu MOTYF w Teatrze Małym w Tychach
Monodram był pokazywany min. na 11. Forum Młodej Reżyserii, VII edycji Festiwalu OFMAT Alchemia Teatru oraz na Festiwalu Artorium w Bańskiej Bystrzycy.
reżyseria, dramaturgia – Stanisław Chludziński
scenografia – Maciej Mirocha
Występują: Filip Lipiecki, Wojciech Leonowicz (projekcja)
O zespole:
Kolektyw Kombajn to nieformalna inicjatywa twórcza założona w 2021 roku przez grupę studentów krakowskich uczelni artystycznych (ASP, AST) Powstanie kolektywu spowodowała chęć stworzenia wspólnej przestrzeni, w której będzie możliwe budowanie projektów z wszelkich dziedzin sztuki. Kombajn to miejsce stworzone z myślą o tworzeniu, promocji i udostępnianiu oddolnych inicjatyw twórczych tworzonych przez ciągle poszerzające się grono osób. Główną ideą jest przyjacielska współpraca, brak formalnych ograniczeń oraz otwartość na wszelkie odmienne perspektywy. W Kombajnie znajdują się osoby z doświadczeniem i umiejętnościami z zakresu filmu, muzyki, teatru, malarstwa, tańca czy performansu co pozwala na stworzenie fuzji sztuk i eksperymenty na wszelkich polach działalności. Prace zespołu były pokazywane na wielu ogólnopolskich festiwalach teatralnych i filmowych .
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Miasta Łódź.

Szczegóły

Data:
27 listopada
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Niebostan
Piotrkowska 17
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Telefon:
https://www.facebook.com/niebostan/