NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pomaganie na Merdanie

9 grudnia 2018 | 10:00 - 12:30

W niedzielę, 9 grudnia w budynku TVP3 Łódź przy ul. Narutowicza 13 po raz kolejny odbędzie się finał akcji „Pomaganie na merdanie”.

 

„Pomaganie na Merdanie”, bo taką nazwę ma akcja, to zbiórka skierowana do organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz zwierząt. Łącznie zbieram karmę, ryż, makaron, koce, obroże, podkłady, słomę, siano, budy..i tu można by było długo wymieniać. Krótko mówiąc zbieram wszystko, to co niezbędne jest zwierzętom, by bezpiecznie przetrwały zimę i doczekały szczęśliwej adopcji.

ORGANIZACJE- opis

Organizacje, które objęłam pomocą są bardzo zróżnicowane. Największa z nich, to Pogotowie dla Zwierząt. To organizacja działająca na terenie całego kraju. O przeprowadzanych przez nią akcjach informują zazwyczaj wszystkie media- to właśnie Pogotowie dla Zwierząt przeprowadziło takie interwencje, jak likwidacja jednej z największych pseudohodowli psów w Dobrczu, koło Bydgoszczy. PdZ ratuje też konie i inne zwierzęta gospodarcze.Organizacja pod swoją opieką ma ponad tysiąc zwierząt, zarówno tych, które są dowodami w toczących się sprawach sądowych, jak i tych, które czekają na dom stały.
Kolejną organizacją jest jedyna w Polsce fundacja ratująca szczeniaki –Judyta. W tej chwili pod Warszawą jej założyciele budują Judytowo- schronisko i dom dla maluchów, obecnie pod opieką Judyty znajduje się ponad setka szczeniaków. To właśnie oni specjalizują się w ratowaniu zwierzaków niepełnosprawnych, takich jak Fijo, którego tragedią żyła cała Polska .
Inną formę działania ma fundacja Niechciane i Zapomniane- organizacja prowadzi swój dom fundacyjny, przeprowadza drobniejsze interwencje, najczęściej ratuje psy porzucone, potrącone, stare. W domu fundacyjnym znalazły schronienie również zwierzęta gospodarskie- niepełnosprawny koziołek Maniek, jego „żona” Malwinka- porzucona świnka wietnamska (zwierzaki się uwielbiają i żyją w jednej zagrodzie), oraz świnka Halinka, która kilka lat temu, przed Wielkanocą zbiegła z transportu do rzeźni. Obecnie pod opieką fundacji przebywa ponad 70 czworonogów. Małymi organizacjami, które wspieram są 1.Stowarzyszenie Głos Zwierząt- które działa głownie na terenach wiejskich, tam na własny koszt sterylizują i kastrują zwierzaki, fundują im budy- jeśli właściciel jest dobrym człowiekiem, a często, jeśli człowiek dzieli się garnkiem kaszy ze swoim psem- pomagają, dostarczając karmę i jeśli mogą, jedzenie dla niego, 2 Fundacja Pomagajmy Razem, zwierzęta w potrzebie-maleńka organizacja, zbierająca biedne zwierzaki z ulic, opłacają im hotele dla zwierząt, karmę, weterynarzy i szukają dla nich domów.

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2018
Godzina:
10:00 - 12:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*