NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Poluzjanci

1 kwietnia | 20:00 - 22:00

Długo wyczekiwana trasa Poluzjantów już wiosną 2023 roku. Zespół zagra w największych polskich miastach!

W maju tego roku fanów i fanki Poluzjantów zaskoczyła informacja o powrocie grupy na pierwszą edycję Jazz Around Festival. Zespół po sześciu latach przerwy zagrał koncert na plenerowej scenie Zamku w Mosznej. Wiosną 2023 roku grupa spotka się z publicznością w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Bilety do sprzedaży trafią 19 grudnia (poniedziałek) o godz. 12.00 na www.eventim.pl.

Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana „najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem”, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów.  Muzycy po sześciu latach przerwy wrócili na scenę podczas pierwszego dnia Jazz Around Festival i zahipnotyzowali tłum fanów stęsknionych za niepowtarzalnym muzyczno-wizualnym klimatem tworzonym przez muzyków.

Gdyby ktoś zadawał pytanie, co się zmieniło na przestrzeni tych lat, to muzycznie wydaje mi się, że jesteśmy w lepszej formie, niż byliśmy kiedyś  przed występem na Jazz Around Festivalmówił Kuba Badach. Tempo, w jakim wskoczyliśmy na tory i umiejętność rozgrywania piłki w sposób absolutnie mistrzowski  to było niebywałe  dodał.

Rzeczywistość potwierdziła intuicję Kuby Badacha. Ponad dwugodzinny koncert zebrał fantastyczne recenzje zarówno wśród publiczności jak i dziennikarzy.

Na pewno największym zaskoczeniem pierwszego dnia był powrót na scenę „Poluzjantów”, którzy wraz z charyzmatycznym Kubą Badachem zagrali taki koncert, jakiegoś świat dawno nie widział –w magazynie „Presto” pisał Adrian Nowak. Puls i siła, jaka biła ze sceny, udzielała się wszystkim. Oczywiście koncert nie miał prawa zakończyć się w przewidzianym czasie. Nic tylko czekać na nową płytę – dodaje.

Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Zespół zawiesił działalność koncertową w 2016 roku, po nagłej śmierci współzałożyciela grupy, gitarzysty Przemysława Maciołka. Oryginalne brzmienie Poluzjantów to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza.  Poluzjanci wystąpią w składzie: Kuba Badach – wokal, Marcin Górny – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe, Robert Luty – perkusja, Piotr Żaczek – gitara basowa, Łukasz Belcyr – gitara elektryczna.

Szczegóły

Data:
1 kwietnia
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Klub Wytwórnia
Łąkowa 29
Łódź, łódzkie 90-554 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia