NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polimery – premiera spektaklu

27 maja 2018 | 19:00 - 21:00

Darmowy

POLIMERY
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Ośrodek Propagandy Sztuki / park im. H. Sienkiewicza
niedziela 27/05/2018r. godzina 19:00

Egzystencja człowieka jest nierozerwalnie połączona z potrzebą konfrontacji z drugim człowiekiem. Spotkanie, zgodnie z definicją, odbywa się w przestrzeni wspólnej, która będąc dobrem ogółu, jawi nam się jako obszar za którego stan nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Bezrefleksyjna ingerencja człowieka w jego środowisko naturalne sprawia, że skutki podejmowanych przez nas wyborów pozostają często poza nawiasem działania. Stajemy się turystami, chwilowo zamieszkującymi hotel o nazwie Ziemia. Obraz świata zostaje zniekształcony i uformowany na nowo, aby sprostać wymaganiom nastałej epoki antropocenu.

Jaki procent ludzkości jest świadomy istnienia wysp, dryfujących w obszarach Wielkiego Błękitu, złożonych w 99% z tworzyw sztucznych? Co zmienia bycie świadomym tego fenomenu? Czym charakteryzuje się kultura utowarowienia i jednorazowości?

Spektakl pt. „Polimery” został zrealizowany przez Teatr Fabryczny we współpracy z Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, oraz Stowarzyszenie EIKON i Koło Naukowe IDEA. Działanie objęte jest patronatem Trash Isles, Wyspy Śmieci o trzykrotnej wielkości Francji, starającej się obecnie o pozyskanie obywateli i utworzenie oficjalnego państwa. Aktorami na scenie pozostają jednostki niezwiązane z zawodowym aktorstwem, nie obowiązuje ich prawo powtórzonego gestu, a proces twórczy i wykonawczy pozostaje niezależny od jakichkolwiek podmiotów zewnętrznych. Dzięki temu Teatr Fabryczny samodzielnie stanowi o funkcji i kierunku swoich przedstawień, zachęcając tym samym do przyjęcia postawy krytycznej w odbiorze obrazu – poprzez pracę aktorów podczas prób, do widzów – w jej ostatecznym przejawie, czyli relacji powstałego spektaklu z jego odbiorcą.

Zespół tworzą w 2/3 studenci filozofii z Uniwersytetu Łódzkiego; Karolina Grochowska, Michał Kowalczyk i Bartek Pokorski, ale także tegoroczna maturzystka z XIII LO w Łodzi – Anita Witczak, oraz Tomek Gumienny, debiutant na scenie i sąsiad z naprzeciwka reżyserki spektaklu – Małgorzaty Kowasz.
Nieodłącznym elementem spektaklu będzie happening poświęcony metodom upcyclingu, czyli przetwarzania śmieci na przedmioty użytku codziennego. Działanie warsztatowe poprowadzi współzałożycielka Fundacja Up-life, Ada Rybka.

WSTĘP BEZPŁATNY

Szczegóły

Data:
27 maja 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Ośrodek Propagandy Sztuki
Park Sienkiewicza / Sienkiewicza 44
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://mgslodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*