NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poczuj. Spotkanie z Katarzyną Mądrzycką-Adamczyk

22 lipca 2018 | 14:00 - 17:00

Zapraszamy do interakcji z niezwykłym obiektem, który pojawił się w przestrzeni wystawy Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm”. Specjalnie dla Muzeum Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk przygotowała pracę o tytule „Poczuj”, która pozwala na zmysłowe doświadczanie tkaniny. Wykonany z niebarwionych, naturalnych materiałów (lnu, bawełny, konopi, sizalu, juty, rafii) obiekt jest w założeniu otwartym procesem. Może być przez każdego dotykany, a nawet tkany czy dziany.

Podczas spotkania artystka opowie więcej o medium tkaniny: czym różni się praca tkana od rzeźby, czym różni się tkanina od dzianiny, jakimi zmysłami można tkaninę poczuć, czemu tkanina bywa nieprzewidywalna. Poruszy temat inspiracji dziełami Magdaleny Abakanowicz i przywoła jako kontekst Katarzynę Kobro. A przede wszystkim pokaże, jak obcować z pracą „Poczuj”, przeplatać i dorabiać ciąg dalszy.

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, dyplom z wyróżnieniem w 2006 roku. Szeroko pojęta sztuka włókna jest przez nią eksplorowana na wielu płaszczyznach, w dużych i małych formach, oraz przy użyciu różnorodnych technik. Ready mades to częsty element wplatany dosłownie i w przenośni w jej prace. Często posługuje się słowem – tytułem jako dopełnieniem dzieła. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw ogólnopolskich i o charakterze międzynarodowym (m. in. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” (2012, 2014, 2016), Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej (Gdańsk, 2013) oraz wystaw ogólnopolskich towarzyszących Międzynarodowemu Triennale Tkaniny: Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej (Łódź 2010), Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej (Łódź 2013, 2016). Organizatorka akcji artystycznych action crocheting polegających na kolektywnym dzierganiu w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej (Łódź, Szczekociny). Twórczyni projektu artystycznego „Ja, Kosmos” – zestawu okrągłych dzierganych tkanin (średnica to wzrost artystki, czyli 165 cm), do którego każda chętna osoba może dołączyć, ofiarowując guzik lub koralik, dzięki czemu staje się częścią Kosmosu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

22 lipca 2018 r., niedziela, godz. 14:00
Budynek D, II piętro, przestrzeń wystawy „Metamorfizm”

Bilety: normalny 6 zł, ulgowy: 4 zł
————————————–
fot. K. Mądrzycka-Adamczyk

Szczegóły

Data:
22 lipca 2018
Godzina:
14:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Piotrkowska 282
Łódź, łódzkie 93-034 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*