NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pociąg Performatywny

28 lipca 2019 | 13:00 - 17:00

OCIĄG PERFORMATYWNY – SILENT DISCO I STREFA ARTYSTYCZNEJ INTEGRACJI NA STACJI KSIĘŻY MŁYN

13:00 – 14:00
– Happening malarsko- ruchowy „Do czego mam pociąg?”
Wielkoformatowe, a właściwie długoformatowe podłoże rozpostarte na peronie stacji Księży Młyn stanie się płaszczyzną do międzyludzkiego malarskiego dialogu i rozważań na temat indywidualnych potrzeb, upodobań, preferencji i pasji ludzi, którzy stworzą współnie obraz naszego miasta. Każdy, używając jedynie bosych stóp, dłoni i farb, będzie mógł zostawić na płótnie swój osobisty malarski znak i wpisać symbolicznie swój przekaz w kształt …pociągu.

14:00 – 15:00
– Akcja „Reanimacja Obrazów” i sesja fotograficzna z rekwizytami
Uczestnicy fotograficznej akcji staną się częścią zaaranżowanego w przestrzeni osiedla Księży Młyn dużoformatowego „żywego” obrazu. Swoją obecnością i przygotowanymi przez artystów rekwizytami ożywią w kadrach fotograficznych sceny zainspirowane malarstwem Pieta Mondriana i Henri Toulouse – Lautreca oraz rzeźbami Davida Cernego. Chyba tylko tak nieoczywiste połączenie twórczości artystów o odległych estetykach jest w stanie oddać wielopłaszczyznowy eklektyzm naszego miasta 😉

15:00 – 17:00
– „Silent Disco” na torach kolejowych
Plenerowa „cicha dyskoteka” w słuchawkach to ciekawa alternatywa dla typowych imprez tanecznych organizowanych w klubach muzycznych. Do Waszej dyspozycji będą bezprzewodowe słuchawki z kilkoma różnymi kanałami muzycznymi do wyboru. Łódzcy DJ’e Strzelec i Rebel zaproponują Wam muzykę w kilku skrajnie odmiennych gatunkach muzycznych, które odzwierciedlać będą architektoniczno – społeczno- kulturowy tygiel, jaki stanowi nasze miasto. Każdy uczestnik zadecyduje, jakim rodzajem muzyki podyktowany będzie jego taniec. Współuczestnicy będą widzieć tylko jego ekspresję i ruch, a inspiracja muzyczna do końca pozostanie tajemnicą.

13:00 -17:00
– Miejski piknik przy dźwiękach lasu
Strefa relaksu dla wszystkich, którzy będą potrzebowali odpoczynku od twórczych i tanecznych działań. Strefa słodkiego lenistwa dla tych, którzy po prostu będą mieli ochotę poleżeć na kocach i poduszkach, pogawędzić i pograć w gry albo… wsłuchać się w dźwięki lasu, bo przecież nawet w miejskiej dżungli można stworzyć wakacyjną atmosferę. Zapraszamy do współtworzenia piknikowej uczty przyniesienie gry, planszówki, książki do czytania oraz własnoręcznie przygotowane jedzenie. Slow food, proste, domowe przekąski i kuchnia fusion mile widziane, w końcu świętujemy urodziny Łodzi, miasta o eklektycznym duchu.

………………………………………………………………………………
WSTĘP WOLNY
………………………………………………………………………………

wydarzenie w ramach Urodzin Łodzi / imprezy towarzyszące:
Targ Staroci, zwiedzanie opuszczonej famuły, wycieczki z przewodnikiem
………………………………………………………………………………
Wydarzenie dofinansowane w konkursie Kultugranty 2019 przez Łódzkie Centrum Wydarzeń

Szczegóły

Data:
28 lipca 2019
Godzina:
13:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Księży Młyn
Przędzalniana
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*