NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PitStop w Łodzi: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

6 września 2019 | 10:00 - 16:00

PitStop w Łodzi: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W piątek 6 września do Łodzi zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Łodzi pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Gabriel Moto Parts. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Biedronka, ul. Obywatelska 137, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Bez względu na to, czy jedziemy samochodem w dłuższą trasę czy tylko po zakupy do marketu, powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie. Regularne kontrole stanu technicznego auta to podstawa. Nie ma do tego lepszej okazji niż akcja PitStop, w trakcie której można to zrobić zupełnie za darmo. Całość zajmuje tylko chwilę, a kierowca będzie mógł dowiedzieć się w jakim stanie jest np. układ kierowniczy czy elementy zawieszenia. Dlatego zachęcamy do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, którzy podpowiedzą jak zadbać o samochód i kiedy zgłosić się do mechanika – mówi Gabriel Łubisz z hurtowni motoryzacyjnej Gabriel Moto Parts należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Gabriel Moto Parts, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

Szczegóły

Data:
6 września 2019
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*