NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pejzaż – Przyroda Realizm – Kreacja

10 grudnia 2019 | 18:30 - 19:30

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor zapraszają na wernisaż wystawy

Grzegorz Bojanowski PEJZAŻ – PRZYRODA REALIZM – KREACJA

Wystawa Fotografii z okazji 50. rocznicy debiutu wystawienniczego.

Wystawie towarzyszy promocja specjalnego wydania katalogu pierwszej Wystawy Jubileuszowej pt. 70 lata 70 autorów 70 prac oraz publikacji autorstwa Grzegorza Bojanowskiego Kronika Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Fotograficznego 1949-1961.

Wernisaż odbędzie się we wtorek 10 grudnia o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 102.

Dokładnie w grudniu br. mija pół wieku od pierwszej ekspozycji zdjęć naszego Kolegi, Honorowego Członka, Grzegorza Bojanowskiego, z perspektywy czasu można powiedzieć, że był to debiut wystawienniczy. Prezentowana wystawa jest szczególną wystawą wpisującą się w jubileusz 70-lecia Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w 50-lecie działań twórczych autora i pracy na rzecz Stowarzyszenia, za którą to działalność otrzymał Medal Jubileuszowy 70-lecia ŁTF. Wybrane prace na wystawę, to irrealny przekaz zaobserwowanych i uchwyconych obiektywem fotograficznym zjawisk zachodzących wokół, subiektywnie widzianych okiem autora wystawy. Fotografie są osobistym przeżyciem, dogłębnym przekazem mnogości wrażeń i inspiracji, na które wrażliwość artystyczna jest wystawiona w danej przestrzeni i chwili. Refleksje, sprowadzone do prostego przekazu w oszczędnej formie dwuwymiarowej fotografii, bliskiej grafice, opracowane z dbałością o pedantyczność formy, jako ekstrat emocji, zafascynowania i przeżyć autora. Mam nadzieję, że wystawa pozwoli Państwu, choć na chwilę zapomnieć o troskach, obecnych problemach i spojrzeć na świat widziany oczami autora.

GRZEGORZ BOJANOWSKI ur. 1946 w Łodzi. Członek ŁTF od 1969 r. W latach 1971-1977 był członkiem zarządu ds. wystawiennictwa, a w latach 1975-1976 kierownikiem Salonu Fotografiki. Animator i aktywny uczestnik życia artystycznego ŁTF w latach 1971-1976: plenery, wystawy, akcje, program wieczorów wtorkowych. W 2000 r. został obdarzony tytułem Honorowego Członka ŁTF. Od 1980 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1988-1991 pełnił funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego ZPAF, a następnie przez jedną kadencję wiceprezesa Zarządu Głównego ZPAF. Fotografuje od początku lat 60. XX wieku. W dziedzinie fotografii i sztuki wiedza zdobywana poprzez samokształcenie. Debiutował na wystawie dorocznej ŁTF w 1969 r. Tematem twórczości fotograficznej jest pejzaż, fotografia kreacyjna i medialna ujawniana w formie polizdjęciowych prac. W latach 70. uprawiał fotomontaż, za który był wielokrotnie nagradzany na wystawach w kraju i za granicą. M.in. na wystawach dorocznych ŁTF – złoty medal 1974 oraz brązowe 1975 i 1976. Uczestniczył w 290 wystawach zdobywając 50. medali i dyplomów. Jest twórcą 12 wystaw autorskich eksponowanych kilkakrotnie w Łodzi oraz w Toruniu, Wrocławiu, Katowicach, Zgierzu i w Warszawie. Historyk-amator fotografii łódzkiej. Autor wstępów biograficzno-krytycznych w katalogach wystaw łódzkich fotografików i wystaw ŁTF. Autor publikacji Kronika Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Fotograficznego 1949 -1961 (2019).

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2019
Godzina:
18:30 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*