NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marcowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki – odwołane

21 marca | 10:00 - 17:30

TWÓRCZE WARSZTATY W FABRYCE SZTUKI

MARZEC

ASHTANGA JOGA- warsztaty ruchowe dla młodzieży i dorosłych, grupa średniozaawansowana (znajomość przynajmniej połowy I serii)
data: 9,16,23 marca 2020 (poniedziałek)
godzina: 17.30-18.45
data: 12,19, 26 marca 2020 (czwartek)
godzina: 16.00-17.15
wiek uczestników: powyżej 16 roku życia
czas trwania: 75 min.
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
prowadzenie: Majka Justyna (Teatr CHOREA)
wstęp: 10 zł od uczestnika

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami, czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się oraz intensywnemu oczyszczaniu organizmu i uwalnianiu nagromadzonych tok- syn zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując ashtangę, oczyszczamy ciało oraz trenujemy wytrzymałość́, siłę̨ i koncentrację umysłu.
Podczas cyklicznych zajęć́ będziemy uczyć́ się̨ całej Pierwszej Serii zwanej Joga Chikitsa.

FOTO_PSTRYK – warsztaty fotograficzne dla początkujących w wieku 11-16 lat
data: 3 marca 2020 (wtorek)
godzina: 17.00-19.00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
wiek uczestników: 11-16 lat
czas trwania: 120 min.
Prowadzenie: Rami Shaya
wstęp: 10 zł za uczestnika

Zajęcia pozwolą poznać podstawowe zasady fotografii m.in. jak wykorzystać naturalne, a jak sztuczne światło oraz jak poprawnie komponować zdjęcie. To świetny czas, żeby zrozumieć swój aparat, nauczyć się robić atrakcyjne zdjęcia i omijać błędy. Warsztaty są połączeniem praktycznej i teoretycznej wiedzy fotograficznej z podstawą angielskich słówek ze świata fotografii nie tylko dla miłośników fotoświata.
UWAGA!
Warsztaty prowadzone w języku polskim i angielskim.
Na warsztaty prosimy o zabranie dowolnego aparatu fotograficznego, może być również ten w telefonie.
Na warsztaty prosimy o zabranie wygodnego stroju i wygodnego obuwia na zmianę.

TEATRALNE REWOLUCJE – historia teatru w działaniu dla dzieci w wieku 7-12 lat
data: 7-8 marca (sobota- niedziela)
godzina: 11.00- 13.00
wiek uczestników: 7- 12 lat
czas trwania: 2x 120 min.
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
prowadzenie: Wiktor Moraczewski (Teatr CHOREA)
wstęp: 10 zł za dziecko

W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów uczestnicy będą mogli przede wszystkim zapoznać się z najważniejszymi momentami i pojęciami z historii teatru. Poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i edukacyjne wnikną w struktury teatru i przyglądając się im z perspektywy czasu stworzą własne wyobrażenie tych światów. Przygotują m.in. scenki teatralne inspirowane poszczególnymi epokami, zapoznają się ze specyfiką pracy z tekstem w danym okresie rozwoju teatru i stworzą swoje własne opowieści. Będą mieli okazję wcielić się w role osób pracujących w teatrze, zapoznają się z różnymi stylami teatralnych budynków i wykonają swoje własne budowle. Warsztaty posłużą również w przybliżeniu uczestnikom historii kostiumów, scenografii, oświetlenia i muzyki w danej epoce.
Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swoje autorskie projekty oraz nie czekając długo, przystąpić do ich realizacji. Aby świat nie zapomniał o działaniach uczestników – zwieńczeniem rocznych warsztatów będzie książką, składającej się z prac powstałych na warsztatach, a dotycząca alternatywnej – dziecięcej – historii teatru.

SOBÓTKI RĘCZNE- rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat i opiekunów
data: 7 marca (sobota)
godzina: 15.00- 17.00
wiek uczestników: 5- 10 lat
czas trwania: 120 min.
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
prowadzenie: Jola Królicka
wstęp: 10 zł za dziecko

Weekendowe rodzinne zajęcia adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów. Dajemy “śmieciom” nowe życie, uczymy patrzenia na nie w kreatywny sposób. W trakcie warsztatów zespoły tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, począwszy od rzeczy z recyklingu (plastikowe butelki, pudła kartonowe,folie, tkaniny), przez tworzywa naturalne (kije, patyki, wiklina) aż po przedmioty codziennego użytku (sitka, lejki, kosze, miotły, łyżki) czy elementy konstrukcyjne (kółka, rury, taśmy, sznurki). Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych, nie używamy narzędzi (poza nożyczkami). Zajęcia pozwalają dzieciom spojrzeć na zwykłe przedmioty z zupełnie innej perspektywy, uczą twórczego myślenia oraz dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.

BLISKO SIEBIE. TAŃCE PRZYTULAŃCE – warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 3-5 lat i rodziców
data: 10 marca 2020 (wtorek)
godzina: 16.00-17.00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
wiek uczestników: 3-5 lat (dzieci z rodzicami lub dorosłymi opiekunami)
czas trwania: 60 min.
Prowadzenie: Małgorzata Lipczyńska (Teatr CHOREA)
wstęp: 10 zł za dziecko

Będziemy się… przytulać. Przytulanie to bliskość, bezpieczeństwo, ukojenie. I dobra zabawa. Będziemy się też turlać, skakać, łaskotać (tylko ci, którzy lubią) i pisać sobie palcem po plecach. Sprawdzimy, w jaki sposób można stać się samolotem, zrobić z taty wóz strażacki a z mamy naleśnika – wszystko poprzez ruch i zabawę. Warsztat zakłada aktywny udział dzieci i opiekunów. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i gotowość do fikołków i kontaktu z podłogą! Pod koniec warsztatu planowana jest chwila z książką.

Ze względu na specyfikę zajęć prosimy aby na każde dziecko przypadał jeden dorosły.

KRAV MAGA – warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat
data: 16 marca 2020 (poniedziałek)
godzina: 16.15-17.15
miejsce: hall przed salą teatralną , Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: 6-9 lat
czas trwania: 60 min.
prowadzenie: Elina Toneva (Teatr CHOREA)
wstęp: 10 zł za dziecko

Trening dla dzieci oparty o formy zabawowe: bieganie, gry zadaniowe, tory przeszkód. Nauka bezpiecznych upadków, nauka unikania i rozpoznawania zachowań agresywnych oraz samoobrony.
Prosimy o zabranie stroju i obuwia na zmianę – dres i obuwie sportowe.

PIEŚNI NASZYCH SĄSIADÓW- warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych
data: 21 marca 2020 (sobota)
godzina: 10.00-13.00, 14.00-16.00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
wiek uczestników: powyżej 16 roku życia
czas trwania: 180min. i 120 min
Prowadzenie: Elżbieta Rojek
wstęp: 15 zł od uczestnika

Warsztaty mają służyć rozwijaniu naturalnych możliwości wokalnych uczestników, nauce pieśni a także po prostu spotkaniu. Oparte są na nauce swobodnego operowania głosem oraz poznawaniu technik wokalnych mogących pomóc w wykonaniu pieśni z różnych kręgów kulturowych.
Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników różnorodnych możliwości głosowych oraz nabycie umiejętności śpiewu solo i w grupie.
Warsztat obejmuje poznawanie podstawowych ćwiczeń i technik oddechowych, uruchamianie rezonatorów, pracę nad barwą głosu, nad fenomenami głosowymi oraz ozdobnikami. Budowanie współbrzmień harmonicznych, pracę z półtonami, rozumienie wielogłosu a także naukę pieśni polifonicznych. Warsztaty obejmują też ćwiczenia muzyczno-rytmiczne, mogące pomóc w wypracowaniu umiejętności rozpoznawania i utrzymania pulsu grupy ale przede wszystkim śpiewanie, śpiewanie, śpiewanie.. Dzięki pracy nad jednoczesnym używaniem głosu i pracy z ciałem/gestem będziemy dążyć do uruchomienia muzyczności całego ciała. Po zakończeniu warsztatu uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać zarówno indywidualnie jak i grupowo pieśni tradycyjne o różnym poziomie trudności. Oprócz poznawania samych pieśni podczas warsztatu uczestnicy nabędą pewną wiedzę na temat kręgów kulturowych, w jakich będziemy się obracać.
W programie warsztatu znajdą się różnorodne pieśni popularne a także pochodzące ze zbiorów prowadzącej.

ELŻBIETA ROJEK – aktorka, wokalistka i choreografka. Zaangażowana w różnorodne projekty teatralno-muzyczne. Przez wiele lat – czołowa aktorka teatru „Gardzienice”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w autobusach wiozących ludowe grupy śpiewacze z okolic Chełma do Kazimierza Dolnego na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Karierę wokalną zaczęła w zespole Orkiestra Św. Mikołaja, eksplorując łemkowską i huculską tradycję muzyczną. Kilkakrotnie powracała do Orkiestry jako wokalistka nagrywając płyty „O miłości przy grabieniu siana” oraz „Huculskie muzyki” – płytę uznaną za najlepszą płytę folkową 2006 roku w plebiscycie internautów – Witru@lne Gęśle oraz nagrodzoną trzecim miejscem w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2006. W muzycznych poszukiwaniach najbardziej blisko jej do muzyki etnicznej. Od 2016 współpracuje z multiinstrumentalistką i wokalistką Karoliną Cichą współtworząc koncert Jeden/Wiele a także Waldemarem Rychłym i Mandarem Purandare współtworząc projekt muzyczny – Przystanek Poezja Leśmian po indyjsku. Od lat prowadzi liczne warsztaty muzyczne i teatralne.

KRAV MAGA – warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat
data: 30 marca 2020 (poniedziałek)
godzina: 16.15-17.15
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki
wiek uczestników: 6-9 lat
czas trwania: 60 min.
prowadzenie: Elina Toneva (Teatr CHOREA)
wstęp: 10 zł za dziecko

Trening dla dzieci oparty o formy zabawowe: bieganie, gry zadaniowe, tory przeszkód. Nauka bezpiecznych upadków, nauka unikania i rozpoznawania zachowań agresywnych oraz samoobrony.
Prosimy o zabranie stroju i obuwia na zmianę – dres i obuwie sportowe.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi
http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/

Twórcze Warsztaty odbywają się w salach warsztatowych Art_Inkubatora i Fabryki Sztuki w Łodzi.
Jeżeli miejsce ulegnie zmianie, będziemy o tym informować uczestników na bieżąco.

Opłata za udział w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci wynosi 10 zł za dziecko.
Dorośli, którzy chcą wziąć udział w warsztatach rodzinnych lub warsztatach dla dzieci indywidualnie, dokonują opłaty 10 zł za osobę.
Opłata za udział w warsztatach dla młodzieży i dorosłych wynosi 10 zł za osobę, za dzień.
Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 15 zł za osobę, za dzień.

Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
– mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
– telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów).
System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Szczegóły

Data:
21 marca
Czas:
10:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Fabryka Sztuki w Łodzi (Art_Inkubator)
bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Łódź, łózkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.fabrykasztuki.org/pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*