Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Hengelo + The Bimbears

Listopad 14 | 20:00 - 22:30

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy.
Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: “Katofonia Music Outbreak”, “Zrób Hałas”, “Koz ALL Music Festival”, pszczyńskie “Żubrowisko” czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane “Hungry Eyes”.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert w Krakowie, a następnie jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. W 2017 roku grupa wystąpiła na “Małej scenie” Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach odbył się koncert z okazji drugich urodzin zespołu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą.
Na początku 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad.

„Try” – debiutancki album

20 czerwca 2019 r. premierę miał debiutancki album Hengelo – „TRY”. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.

Skład zespołu:
Mateusz Konieczny – wokal
Paweł Palej – gitara
Łukasz Kozera – klawisze
Robert Zając – bas
Jacek Brzezina – bębny

Zespół The Bimbears to młody, od niedawna działający na łódzkiej scenie alternatywny kolektyw, który w swojej muzyce łączy alternatywny pop, rock oraz elektronikę. Inspiruje się takimi wykonawcami i jak Maanam, July Talk, Tame Impala, Daria Zawiałow. Pozamuzycznym natchnieniem dla Bimbearsów są książki Houllebecqa, filmy braci Coen, seriale True Detecitve oraz Californication.

The Bimbears są półfinalistami programu „Start NaGranie” w radiowej Trójce, a w lutym 2019 zespół dołączył do projektu My Name Is New wytwórni Kayax.

Skład zespołu:
Zuza Klemańska – wokal
Krzysztof Kołsut – gitara elektryczna
Michał Deka – perkusja
Artur Górkiewicz – bas, synth bas

Szczegóły

Data:
Listopad 14
Czas:
20:00 - 22:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/