Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Kraina Przyjemności

Wrzesień 14 | 20:00 - 22:30

Kto ne lubi czuć się przyjemnie? 🙂 My bardzo lubimy! Dlatego zapraszamy Was na niezwykly wieczór,, który Kraina Przyjemności umili nam dżwiękami!

Kraina Przyjemnościi z Rzeszowa i w tym roku wydał drugą swoją płytę “II”. Trudno jednoznacznie określić styl muzyczny prezentowany przez grupę, ponieważ mamy tutaj do czynienia z elementami jazzu, fusion, rocka, folk, popu i alternatywnej odmiany rocka.

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Damiana i Konrada, do których dołączali Jakub, Piotr i Mateusz. W 2015 roku dołączył perkusista Bartłomiej i muzycy grali już w pełnym składzie. Próby odbywały się w rzeszowskiej pracowni w centrum miasta. Z czysto eksperymentalnej formy zaczęły powstawać twory złapane w bardziej sztywne klamry, i w 2017 roku zespół nagrał swój debiutancki album pt. „Fosa”. Płyta nagrana w częstotliwości 432 Hz zawiera metafizyczne przesłanie i był zamknięciem pewnego okresu działalności zespołu, jak określają muzycy w jednym z wywiadów:

(…)Powstaliśmy w wyniku zdarzeń czysto astrofizycznych …… Otóż dnia 7 01 2015 blisko Ziemi z kierunku dziewiątej planety układu słonecznego (jeszcze nieodkrytej) przeleciała Kometa Lovejoy i dlatego nasze drogi się zeszły i jesteśmy(…)
(…)Kompozycje powstają w wyniku ciągłego wsłuchiwania się w przestrzeń, która istnieje między poszczególnymi nutami (dźwiękami) – tam kryje się źródło improwizacji(…)
(…)Nasz debiutancka „FOSA” jest podsumowaniem dwóch lat wspólnego grania a jednocześnie, wstępem do przyszłości(…)
Do nagrań zaproszono dwóch muzyków Barbarę Mikulską i Tomasza Mikołajczyka którzy użyczyli swoich głosów w trzech kompozycjach. Płyta była wypadkową wcześniejszych dokonań każdego z muzyków to dało różnorodną formę instrumentalną, jak to opisują muzycy:
(…) Każdy z nas ma swoje lata i przeszłość muzyczną, wiemy jak ważne w muzyce to, by mieć gdzie i z kim współpracować. Poświęcamy czas na ćwiczenia i próby z pasji. Zarówno z pasji do instrumentu, jak i do tworzenia do muzyki. Wkładamy w to wszystko – wypadkową pracy każdego z nas i zawsze cieszy oglądanie swoich skarbów, czyli tego co udaje nam się razem stworzyć(…) Zespół trochę koncertował jeżdżąc po Polsce, zaistniał na falach radiowych w listach przebojów a także nakręcił profesjonalny teledysk do piosenki „Bartek Bit”. Pomysł i realizacja jest zasługą Katarzyny Szymańskiej oraz Bartosza Świętoniowskiego. Teledysk został udostępniony na youtube oraz miał swoją premierę w TVP. Pytani o publiczność jaka przychodzi na ich koncerty słuchać dość specyficznej muzyki zespołu- odpowiadają, że robią to i liczą na:(…)Publiczność w stanie euforycznej celebracji radości. To oczywiste(…)

W 2018 roku z zespołem rozstał się Jakub, także pracownia „Fosa” zostaje muzykom zabrana przez miasto a lokale zastępcze nie spełniały swojej roli. Po chwilowym zawieszeniu działalności zespół znajduje miejsce do grania, Piotr obejmuje funkcje gitarzysty basowego i w takim składzie zespół przystępuje do nagrywania drugiej płyty, której premiera była w marcu bieżącego roku.

Kraina Przyjemności działa w skłądzie: Konrad Pasch – saksofon altowy, trąbka, Matusz Bober – gitara, Piotr Bober – gitara basowa, Damian Zbrożek – wokal, Bartłomiej Smaga – perkusja

Zapraszamy!

14 września
Godzina 20:00
wstęp 10 zł
Kraina Przyjemności w TU!

Szczegóły

Data:
Wrzesień 14
Czas:
20:00 - 22:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/