NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZOObacz świat oczami dziecka

4 czerwca - 5 czerwca

ZOObacz świat oczami dziecka w Orientarium ZOO Łódź!

Spędź Dzień Dziecka w najnowocześniejszym zoo w Europie! W weekend 4-5 czerwca zapraszamy najmłodszych i nie tylko na moc dodatkowych atrakcji. Animacje, rodzinne warsztaty i specjalna oferta gastronomiczna – to wszystko w sobotę i niedzielę, od 9:00 do 19:00.

Orientarium to nowoczesny obiekt znajdujący się na terenie łódzkiego ZOO, prezentujący zwierzęta i roślinność Azji Południowo-Wschodniej. Zobaczymy tu między innymi największego słonia indyjskiego w Europie, Alexandra, rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe, zagrożone wyginięciem orangutany sumatrzańskie czy kilka gatunków rekinów.

W środę, 1 czerwca, zarówno dorośli, jak i dzieci mogą zwiedzać obiekt dłużej. Orientarium Zoo Łódź będzie czynne do godziny 20:00. Na specjalne atrakcje związane z tym świętem zoo zaprasza w weekend.

Moc atrakcji w czerwcowy weekend!

W weekend 4-5 czerwca zapraszamy na rodzinny Dzień Dziecka. Na miejscu na zwiedzających czekać będą animatorzy oferujący gry i zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy oraz szereg innych aktywności. Goście mogą wziąć również udział w warsztatach rodzinnych i zwiedzić niedostępne na co dzień zaplecza słoni indyjskich. – Zobaczymy, jak wygląda kuchnia, w której przygotowuje się posiłki dla naszych słoni i chłodnia, gdzie przechowywane jest dla nich pożywienie. Dowiemy się, ile kilogramów karmy zjada pojedynczy słoń oraz ile litrów wody mieści się
w jego trąbie. Wraz z opiekunem słoni odwiedzimy sypialnię, w której nocuje Alexander oraz dowiemy się, czym jest trening medyczny. Sprawdzimy, jak gruba jest skóra słonia oraz ile waży jego ząb trzonowy. Przekonamy się, jak ciężka jest kość ramieniowa takiego olbrzyma i porównamy ją z ludzkimi rozmiarami
– zapowiada Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia (udział płatny). Zwiedzanie potrwa godzinę. Każdy uczestnik spotkania otrzyma przy zakupie warsztatów okolicznościową przypinkę, którą należy nosić w trakcie zajęć.

Godziny spotkań:

– 13.00 (I tura)

– 14.30 (II tura)

– 16.00 (III tura)

Miejsce spotkań: Tuż po przekroczeniu bramek biletowych, na schodach wejściowych do zoo.

Na warsztaty można zapisać się mailowo. Zgłoszenia należy składać do 3 czerwca. Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest otrzymanie zwrotnego maila
z unikatowym hasłem, które należy podać w Biurze Obsługi Klienta przy zakupie prelekcji edukacyjnej. Liczba miejsc jest ograniczona.

KOSZT WARSZTATÓW:

– 150 zł/ 2 osoby warsztat edukacyjny + bilet wstępu dla każdego uczestnika warsztatów według cennika Orientarium Zoo Łódź.

– 200 zł/ 3 osoby warsztat edukacyjny + bilet wstępu dla każdego uczestnika warsztatów według cennika Orientarium Zoo Łódź.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie orientarium.lodz.pl.

Szczegóły

Początek:
4 czerwca
Koniec:
5 czerwca
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

ZOO
Konstantynowska 8/10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*