NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

OTWARCIE O!PLA 2022: JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM | FILM + SPOTKANIE

21 marca | 18:00 - 20:00

JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM otworzy 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA! Projekcja zrealizowanego na bazie serialu pełnometrażowego filmu oraz spotkanie z jego pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem, Krzysztofem Ostrowskim odbędzie się 21.03.2022 o 18:00 w Fabryce Sztuki w Łodzi. Spotkanie poprowadzi Daniel Hilbrecht.
JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM to iście wybuchowa, na wskroś łódzka historia Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. W roli głównej usłyszymy Janusza Chabiora, zaś ścieżkę dźwiękową wypełniają brzmienia najlepszej polskiej alternatywy (m.in. 19 Wiosen, Już Nie Żyjesz, Koza, Król, L.Stadt, Zdechły Osa X Odjutraniepale, Myslovitz, Niechęć, Stara Rzeka). Producentem filmu jest warszawskie studio Animoon.
Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością jak i zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i z twarzą kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior, poza szkołą – gdzie narażony jest na zaczepki większych od siebie rówieśników, w końcu odkrywa w sobie nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji,w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.
KRZYSZTOF OSTROWSKI
Debiutował w połowie lat 90-tych na łamach magazynu CZAS KOMIKSU. Jako twórca komiksowy i ilustrator publikował w wielu magazynach takich jak PLAYBOY, NEWSWEEK, MACHINA, GAZETA WYBORCZA. Wydał pięć autorskich albumów komiksowych, w tym NARKO do scenariusza Dany Łukasińskiej stworzone dla Krytyki Politycznej. W 2002 roku, wraz z Adamem Badowskim zrealizował pierwszy teledysk (UWAŻAJ dla zespołu CKOD). W kolejnych latach realizował klipy między innymi dla T.LOVE, JAMAL, SMOLIKA i KORTEZA. Współpracował z Breakthru Films (jako animator i concept artist) i z CD Projekt Red (jako animator przy WIEDŹMINIE 2 oraz soundtrack supervisor przy CYBERPUNK 2077). Stworzył też aktualne logo firmy i murale na fasady siedzib w Warszawie i Los Angeles. Tworzył animacje dla MTV, Tv Kultura, do filmów Przemysława Wojcieszka. W latach 2002 – 2013 współtworzył (jako tekściarz i frontman) zespół CKOD. Pracuje jako wykładowca łódzkiej ASP i gościnnie na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 obronił doktorat z animacji w łódzkiej Szkole Filmowej. W 2021 ukończył prace nad autorskim serialem Jak zostałem Superłotrem.
WSTĘP WOLNY!

Szczegóły

Data:
21 marca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Fabryka Sztuki w Łodzi (Art_Inkubator)
bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Łódź, łózkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*