NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy

29 września | 17:00 - 19:00

W czwartek 29 września o godz. 17:00 zapraszamy do Kina Kinematograf na wrześniową odsłonę cyklu DKF Człowiek w Zagrożeniu. Wyświetlimy film IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego – polskiego kandydata do Oscara! Po projekcji odbędzie się spotkanie z Dominiką Repetto Czapską: blogerką i aktywistką kulinarną, miłośniczką kuchni roślinnej.

Bilet: 20 zł do kupienia w kasie muzeum lub online.

IO, reż. Jerzy Skolimowski to współczesna interpretacja obrazu Roberta Bressona Na los szczęścia, Baltazarze! z 1966 r. Film opowiada historię osiołka, który trafia w ręce nowych właścicieli. Za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera, Skolimowski stworzył dzieło, które wykracza poza ludzką perspektywę. Podróż, w jaką zabiera nas reżyser, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, aż po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy to co realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne.

Dominika Repetto Czapska pochodzi z Olecka, jednak korzenie zdecydowała się zapuścić w Łodzi. Jest edukatorką seksualną, organizatorką festiwali, a także blogerką i aktywistką kulinarną, która promuje wegańską kuchnię, świadome odżywianie i ekologię. Jest wulkanem pozytywnej energii generującym coraz to nowsze pomysły i projekty. Na instagramie można znaleźć ją pod nickiem @smakoszkijaroszki.

Szczegóły

Data:
29 września
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*