NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ośmiornica Łódzka – Klub Miłośników Gier Bitewnych

18 października 2020 | 09:00 17:00

 (niedziele), godz. 9.00, sala 308, 313
OŚMIORNICA ŁÓDZKA – Klub Miłośników Gier Bitewnych; Spotkania miłośników gier bitewnych

Ośmiornica Łódzka to grupa ludzi, którą łączą wspólne pasje jakimi są wszelkiego rodzaju figurowe systemy bitewne, a także modelarstwo. Te dwa zainteresowania są dla członków OŁ nierozerwalnie powiązane, gdyż figurki – by właściwie prezentowały się na stole – muszą być odpowiednio pomalowane i skonwertowane, dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego, który zadowoli kolekcjonera ale i ucieszy oko potencjalnego krytyka.

Po raz pierwszy zebraliśmy się w roku 2004. Początkowo nasze spotkania polegały po prostu na grze we wszystkie możliwe systemy bitewne. Później, kiedy coraz więcej osób pojawiało się na naszych zebraniach postanowiliśmy bardziej się zorganizować. W 2004 r. został przez nas zorganizowany pierwszy łódzki turniej strategicznych gier figurowych. Jakiś czas później przyjęliśmy nazwę naszej grupy – Ośmiornica Łódzka i aktywnie zabraliśmy się do propagowania gier bitewnych na terenie Łodzi. Począwszy od grudnia 2007 r., raz do roku organizujemy ogólnopolski turniej gry strategicznej Warhammer o nazwie Macki Wojny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony polskich graczy i na stałe wszedł do kalendarza miłośników gier bitewnych.

Wyjeżdżamy również na liczne imprezy i konwenty, takie jak chociażby Polcon, PGA, Wojna Światów i wiele, wiele innych. Dodatkowo prowadzimy warsztaty z malowania oraz udoskonalania technik malarskich oraz konwertowania figurek.

Aktualności dotyczące naszych spotkań i inicjatyw znajdziecie na forum Ośmiornicy pod adresem: www.osmiornica.info, facebook: https://www.facebook.com/OsmiornicaLodzka/ w ŁDK spotykamy się w każdą niedzielę od godz. 09:00.

Szczegóły

Data:
18 października
Czas:
09:00 – 17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Łódzki Dom Kultury

Traugutta 18
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
http://www.ldk.lodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*