NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bez nas świat nie działa! – socjalne i pracownicze walki kobiet

9 marca 2019 | 17:00 - 19:00

8 marca m.in. pod hasłem „Bez nas świat nie działa” odbędą się strajki i protesty w wielu miejscach na świecie – w Hiszpanii będzie to strajk generalny od pracy najemnej, konsumpcji, opieki i pracy domowej, mający uwidocznić niedostrzeganą i niedocenianą pracę kobiet. To nie przypadek, że również w Polsce ruch kobiecy w czasie masowych czarnych protestów używał słowa STRAJK, gdyż wiele problemów i walk kobiet wiąże się z ich wyzyskiem na rynku pracy oraz źle lub wcale nieopłacaną pracą opiekuńczą.

Siła kobiet wynika z ich zorganizowania i solidarnej walki – dlatego działaczki związkowe oraz lokatorskie zwołały po raz pierwszy w kwietniu 2018 r. Socjalny Kongres Kobiet (SKK), którego kolejna edycja odbędzie się w maju 2019 r. w Toruniu.

Zapraszamy na spotkanie z uczestniczkami SKK z Torunia, Bełchatowa oraz Poznania, które na co dzień działają w organizacjach związkowych takich jak OZZ „Inicjatywa Pracownicza” oraz MZZP „Zjednoczeni”. Zaprosiliśmy działaczkę IP z Amazon pod Poznaniem, pracownice niepedagogiczne ze szkół i przedszkoli z Bełchatowa oraz współorganizatorkę toruńskiego Socjalnego Kongresu Kobiet – które wspólnie zaproszą do budowania feminizmu opartego na socjalnych i pracowniczych walkach kobiet.

Spotkanie otwarte, wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące Manifie w Łodzi, które odbędzie się w sobotę, 9 marca o godz 13:00, start Pasaż Schillera:
https://www.facebook.com/events/1007757699425013/

Szczegóły

Data:
9 marca 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Protestacja
Piotrkowska 43
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Protestacja/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*