NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Offline vs Online

6 grudnia 2019 | 14:00 - 15:00

Dziekan Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy:

MICHAŁA ARKUSIŃSKIEGO
OFFLINE VS ONLINE

6 GRUDNIA 2019, godz.14
Galeria Patio2, Wydział Artystyczny
ul. Sterlinga 26

MICHAŁ ARKUSIŃSKI
rocznik 1971, absolwent łódzkiej ASP na wydziale grafiki z roku 1999. Rok wcześniej odbył staż artystyczny w Staatliche Akademie der Bildenden Kunste w Stuttgarcie. Twórczość w zakresie plakatu, rysunku. Związany z łódzką sceną undergroundową z kręgu muzyki alternatywnej.
Brał udział min. w wystawie L-Und. Łódzka scena podziemna 1985-1995. Obowiązkowy appendix,  Galeria Manhattan (2011); w III Piotrkowskim Biennale Sztuki (2015) oraz miał indywidualną wystawę Poza porządkiem w Galerii Bałuckiej (2016).

Stare kontra nowe. Sztuka kontra komercja. Tradycja kontra modernizm. Świat realny kontra cyfrowy. Długo można mnożyć takie konfrontacyjne zestawienia dotyczące współczesnych wyzwań jakie stoją przed twórcą, a rysownikiem i ilustratorem jakim jest Arkusiński, w szczególności.
Technologia cyfrowa jest zbawieniem i wymogiem dla Arkusińskiego jako twórcy komercyjnego, rysunek w technikach tradycyjnych jest natomiast wytchnieniem i inspiracją.

Prace prezentowane na wystawie to przegląd rysunków powstałych w celach komercyjnych oraz tych narysowanych z potrzeby własnej wypowiedzi. Najczęściej oba te światy charakteryzują się wyraźnym podziałem na technikę cyfrową i analogową. Jednak czasem te dwa światy łączą się jak w przypadku komiksu Edelman zrealizowanego dla Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Plansze powstałe do ściśle określonego scenariusza i tekstów otrzymały mocno indywidualny charakter rysunków Arkusińskiego, wyrosły z doświadczeń artystycznych twórcy.

Czyli już nie konfrontacja, lecz wzajemne dopełnienie.

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2019
Czas:
14:00 - 15:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Sterlinga 26
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map