NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

OFF/ON-Północna: Sondheim, którego nie znamy

2 maja | 18:00 - 19:00

OFF MUST GO ON, w tym roku gramy online:
>>> https://bit.ly/off_on

W trzeci weekend wirtualnej odsłony naszego festiwalu zapraszamy na recital Marcina Wortmanna z gościnnym udziałem Anny Gigiel

Stephen Joshua Sondheim – amerykański kompozytor i autor tekstów musicali – uważany jest za największą indywidualność w stuletniej historii Broadwayu i postać mającą istotny wpływ na rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.
Marcin Wortmann oraz Anna Gigiel z towarzyszeniem zespołu muzycznego zaprezentują songi z musicali Sondheima: „Passion”, „Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, „Company”, „A Little Night Music”, „Sunday in the Park with George”, „Anyone Can Whistle” i „The Frogs”.
Marcin Wortmann jest artystą wszechstronnym – wokalistą jazzowym, śpiewakiem operowym, skrzypkiem, aktorem i tancerzem. Występuje w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Z kolei Anna Gigiel to aktorka i wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Od 2005 roku związana z Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w Teatrze Variete w Krakowie oraz w Teatrze Syrena.

wykonawcy: Marcin Wortmann, Anna Gigiel
skład kwartetu smyczkowego: Dawid Lubowicz – skrzypce, Wojtek Hartmann – skrzypce, Marek Czech – altówka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela
Kuba Matuszczyk – fortepian

Szczegóły

Data:
2 maja
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi: