Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Odwiedź łódzkie centrum handlowe i pomóż chorym dzieciom

6 września 2019 | 10:00 - 18:00

Już 6 września w łódzkim Centrum Handlowym Guliwer stanie specjalny punkt, w którym będzie można wspomóc podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat dotkniętych m.in. mózgowym porażeniem dziecięcym. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz chorych dzieci.
Możesz pomóc potrzebującym dzieciom
Trudno przejść obojętnie obok cierpienia i choroby, szczególnie jeśli dotyczy ono najmłodszych. Teraz mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję bezpośrednio wspomóc chore dzieci, znajdujące się pod opieką Fundacji Kolorowy Świat.

Wszystko dzięki akcji, którą poprowadzi w piątek, 6 września w Centrum Handlowym Guliwer łódzka fundacja. W ramach wydarzenia na pasażu centrum stanie specjalny punkt informacyjny, w którym pracownicy Fundacji Kolorowy Świat będą zachęcać mieszkańców Łodzi do pomocy potrzebującym i przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich małych podopiecznych dotkniętych niepełnosprawnością.

A jest komu pomagać – miesięcznie ze specjalistycznego wsparcia ośrodka fundacji korzysta ponad 400 dzieci z województwa łódzkiego, cierpiących m.in. na mózgowe porażenie dziecięce (MPD), całościowe zaburzenia rozwojowe, encefalopatię toksyczną i inne zaburzenia mózgu, wady wrodzone układu nerwowego, przepuklinę mózgową, rozszczep kręgosłupa, zespół Downa czy zanik mięśni i pierwotne zaburzenia mięśniowe.

Fundusze zebrane podczas piątkowej akcji w łódzkim centrum handlowym zostaną przeznaczone na rehabilitację podopiecznych fundacji, m.in. wcześniaków oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Pracownicy fundacji będą do dyspozycji mieszkańców od godz. 10 do 18. Będą służyli merytorycznym wsparciem dla rodziców i opiekunów, których dzieci są dotknięte tego rodzaju niepełnosprawnością.
Dodatkowo, specjalna skarbonka, do której zbierane będą dobrowolne datki pozostanie w CH Guliwer na dłużej, dzięki czemu skala pomocy będzie jeszcze większa.
– Rehabilitacja dzieci cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe, które znajdują się w naszym ośrodku, jest niestety długotrwała i kosztowna. Podopieczni naszej fundacji wymagają kompleksowej i wielospecjalistycznej opieki m.in. fizjoterapeutów, logopedów, psychologów i pedagogów. Dzięki zgromadzonym podczas akcji środkom jesteśmy w stanie sfinansować leczenie, rehabilitację oraz zakup odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, który stanowi olbrzymią szansę na prawidłowy rozwój dzieci – mówi Izabela Jachim-Kubiak, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat z Łodzi.
Fundacja będzie również udzielać informacji na temat innych potencjalnych form wsparcia, a tych jest wiele.
– O tym, jak można pomóc będziemy wyjaśniać nie tylko podczas akcji w CH Guliwer, takie informacje można też znaleźć na stronie fundacji. Możliwe są stałe wpłaty pieniężne lub jednorazowe darowizny, zbiórki urodzinowe czy ślubne. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku, udziału w naszym corocznym biegu charytatywnym „Daj piątaka na dzieciaka” czy do wsparcia fundacji poprzez zostanie jej wolontariuszem. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli maluchy mają szansę na normalne życie – zapewnia Izabela Jachim-Kubiak.
I dodaje: – Akcja w CH Guliwer to również okazja, by zwiększyć świadomość mieszkańców na temat sytuacji dzieci cierpiących na wady rozwojowe. Ta wiedza wciąż jest w społeczeństwie niewielka.
Fundacja Kolorowy Świat od 2003 roku zajmuje się specjalistyczną edukacją oraz rehabilitacją dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Natomiast od 2017 roku fundacja prowadzi pierwszy w Polsce ośrodek – OTULINKA, w którym zapewniana jest wcześniakom bezpłatna opieka rehabilitacyjna. Ambasadorami „Kolorowego Świata” są m.in. aktorka Anita Sokołowska, Agnieszka Więdłocha oraz znany himalaista – Piotr Pustelnik.
Akcja z Fundacją Kolorowy Świat to już kolejna odsłona projektu Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w centrum handlowym cyklicznie prezentują swoją działalność najciekawsze łódzkie fundacje i stowarzyszenia, a także mają możliwość zaprezentowania inicjatyw i prowadzenia kwest.
– Chcemy zaangażować naszych klientów w pomoc nie tylko na szczeblu lokalnym, ale uwrażliwić, że w naszym otoczeniu, sąsiedztwie, dzielnicy czy mieście działają tego rodzaju fundacje, które potrzebują naszego wsparcia. Kilka monet wrzuconych do skarbonki to drobny gest, który jednak może odmienić czyjeś życie. Dlatego zachęcamy nie tylko do udziału w tej akcji, ale również do pomagania na co dzień – mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager z Newbridge Poland, do którego należy CH Guliwer.

Szczegóły

Data:
6 września 2019
Czas:
10:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Nowa Górna
Kolumny 6/36
Łódź, Łódzkie Polska
+ Google Map