NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obywatel miasta Łodzi – Jan Machulski

2 lipca 2018 | 18:30 - 19:30

Bezpłatnie

Obywatel Miasta Łodzi Jan Machulski

W lipcu br., przypada 90. rocznica urodzin Jana Machulskiego. Zapraszamy
do obejrzenia wystawy fotograficznej Tomasza Komorowskiego pt. „Obywatel Miasta Łodzi Jan Machulski”. Wystawa, będzie otwarta od 2 lipca we wnętrzach Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w przeddzień 90. urodzin Artysty, przy ulicy Piotrkowskiej 102. Przypomnijmy, ulicę Piotrkowską właśnie Jan Machulski uświetnił (był pomysłodawcą) niezwykłym filmowym pomnikiem – Aleją Sław.

Wystawie towarzyszyć będą inne wydarzenia kulturalne, przypominające postać Aktora, w jego niezliczonych rolach, gdy był profesorem i dziekanem Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi.

Fotografia to wspaniałe medium, i dzięki temu postać Artysty odżywa w kadrach obiektywu prof. Tomasza Komorowskiego. Postać niezwykłego Łodzianina, ambasadora naszego Miasta, „Chłopaka z Bałut” Jana Machulskiego. W ten sposób składamy hołd wybitnemu twórcy, Honorowemu Łodzianinowi. Zaczynamy już
w piątek 29 czerwca o godzinie 18.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (z którym profesor Machulski był zaprzyjaźniony). Zaprezentowane zostaną filmy/etiudy szkolne z lat 1990/2008 – ze zbiorów prof. Wandy Mirowskiej oraz jeżeli czas pozwoli film fabularny „Ostatni dzień lata” z 2008 r.

Przed pokazami filmów zapraszamy na spotkanie ze znakomitymi aktorkami: Małgorzatą Flegel i Agnieszką Greinert – studentkami profesora Machulskiego
w latach 1980/1983 i 1991/1994, obecnie wykładowcami PWSTviT w Łodzi
i Akademii Teatralnej w Warszawie.
„Łódź to moje miasto, do którego zawsze wracam, jak bocian, który odlatuje do innych krajów, ale musi wrócić i wychować pisklęta – ja kilkanaście takich piskląt wychowałem w łódzkiej szkole filmowej” (Jan Machulski, Obywatel Miasta Łodzi 2008 r., Stowarzyszenie SMoK, Muzeum Kinematografii).

Pomysłodawca
Elżbieta Czarnecka
Prezes Zarządu Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego
Sławomir Grzanek

Szczegóły

Data:
2 lipca 2018
Godzina:
18:30 - 19:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*