Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym

Sierpień 13 | 21:00 - 23:59

Zielona Łódź, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przy ul. Pomorskiej 16 oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zapraszają na “Noc Spadających Gwiazd w Ogrodzie Botanicznym”.

Przewidywane maksimum zjawiska przypada w tym roku we wtorek 13 sierpnia, dlatego też wszystkich zainteresowanych do wspólnego wypatrywania meteorów zapraszamy we wtorek 13 sierpnia po godz. 21:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Tego dnia wyjątkowo kasy biletowe od ulicy Krzemienieckiej oraz od ul. Retkińskiej będą czynne dłużej, do godz. 23.30.
Bilety wstępu do Ogrodu kosztują 4 i 8 zł, PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ.
Przewidujemy, że obserwacje potrwają do godziny 1 w nocy.

Organizatorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie obserwacji perseidów. Pracownicy Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi i miłośnicy astronomii swoimi opowieściami i fachowymi komentarzami stworzą atmosferę tajemniczości i fascynacji gwiazdami. I tylko wtedy spełnią się wszystkim życzenia i te małe i te duże. Trzeba tylko w to mocno wierzyć 🙂
Obserwacje meteorów należą do najprostszych w astronomii, nie wymagają sprzętu astronomicznego. Wystarczy skierować wzrok w stronę nieba. Dla wygody i uniknięcia bólu karku należy położyć się na ziemi, kocu, śpiworze lub leżaku i cierpliwie wpatrywać w niebo. Oczywiście ilość zaobserwowanych „gwiazd” będzie uzależniona od warunków pogodowych.
W podziwianiu roju meteorów w tym roku będzie przeszkadzał również Księżyc, oświetlony w ponad 93% – zbliża się do pełni. Będzie rozświetlał zatem niebo południowe, a zajdzie dopiero po północy (po godz. 2).

Szczegóły

Data:
Sierpień 13
Czas:
21:00 - 23:59
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Ogród Botaniczny w Łodzi
Krzemieniecka 36/38
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://uml.lodz.pl/czas-wolny/zielen-i-rekreacja/ogrod-botaniczny/