NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nieludzki ustrój. Spotkanie z Markiem Migalskim

10 maja | 19:00 - 21:00

Już 10 maja o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie online z prof. Markiem Migalskim wokół książki „Nieludzki ustrój. Jak nauki biologiczne wyjaśniają kryzys demokracji liberalnej i wskazują sposoby jej obrony”.
Rozmowę poprowadzi Karolina Lewicka (TOK FM).
Transmisja live rozmowy udostępniona zostanie na profilu facebookowym Liberté! oraz Igrzysk Wolności.
Liberalna demokracja stoi w sprzeczności z naturą ludzką taką, jaką ujrzeliśmy dzięki rewolucji w naukach biologicznych ostatnich kilku dekad. Dokonania kognitywistyki, neurobiologii czy prymatologii ukazały nasz gatunek jako preferujący wartości i zachowania w znacznej mierze wrogie temu, czego wymagał ustrój, w którym obywatele Europy Zachodniej żyli po 1945, a Polacy po 1989 roku. Stąd kryzys liberalnej demokracji widoczny obecnie na całym świecie. Oto główna teza książki Marka Migalskiego.
Autor nie ogranicza się jednak tylko do jej udowodnienia – pokazuje również jak to się stało, że system ów jednak pojawił się na świecie i nieźle sobie przez pewien czas radził. W przystępny i przyjazny dla Czytelnika sposób tłumaczy mechanizmy sukcesów liberalnej demokracji, ale także przyczyny jej obecnego kryzysu. Co być może najważniejsze – proponuje sposoby jej obrony. To lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się polityką, a w szczególności dla zwolenników „nieludzkiego ustroju”.

Szczegóły

Data:
10 maja
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*