NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wędrówki Nabu – PREMIERA

3 października 2020 | 17:00 - 19:00

W sobotę, 3 października 2020 o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszą w tym sezonie premierę. Spektakl “Wędrówka Nabu”, powstały na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego pod tym samym tytułem, przygotowuje Przemysław Jaszczak, reżyser m.in. “Huśtawki”, którą od dwóch lat można oglądać na deskach Arlekina. 
Przedstawienie przeznaczone dla widzów od 7 lat, młodzieży oraz dorosłych opowiada historię małej dziewczynki, Nabu, która mieszka w wiosce za dalekim morzem. Ma piękny, ciepły dom i kochającą rodzinę. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach, wybucha pożar, który odbiera im wszystkim bezpieczne schronienie. Dom udaje się szybko odbudować, ale niestety, nie na długo, bo wkrótce znów pojawia się ogień… Nabu postanawia więc uciec z ogarniętej pożogą rodzinnej wioski, by odnaleźć miejsce, w którym nie palą się domy, i gdzie wszyscy mogliby być wreszcie bezpieczni. 

„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Spektakl stanowi zapis heroicznej, samotnej wyprawy przez pustynie i wielkie wody, podczas której dziewczynka nie spotyka życzliwych ludzi, wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz zobaczy łódki, których nie ma – przynajmniej nie dla wszystkich… Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki. I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją okaleczyła i wystraszyła, decyduje się wyruszyć poza bezkres horyzontu. Do lepszego świata.

Książka Jarosława Mikołajewskiego na kanwie, której powstało przedstawienie to niezwykła, poetycka opowieść podejmująca temat kryzysu migracyjnego i nietolerancji. Jej adaptacja zostanie opowiedziana przy użyciu lalek stolikowych i plastycznych środków wyrazu. Ożywiona przez troje aktorów ma się stać pretekstem do odważnej dyskusji z młodym odbiorcą, być może łamiąc tabu.

Autorką scenografii spektaklu jest Aleksandra Starzyńska, muzykę napisała Urszula Chrzanowska a teksty piosenek – Magda Żarnecka. W obsadzie znaleźli się” Adrianna Maliszewska, Wojciech Schabowski i Michał Szostak. Przedstawienie będzie grane na Scenie Kameralnej.

Szczegóły

Data:
3 października 2020
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Teatr Arlekin im. Henryka Ryla
Wólczańska 5
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrarlekin.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*