NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak zmieniać świat? Podstawy aktywizmu

11 lipca | 15:00 - 18:00

Może Ty też czasem to czujesz. Apatia, zniechęcenie, rozczarowanie światem. Frustracja na przejawy głupoty i krótkowzroczności w codziennym życiu. Uczucie, że stajesz samotnie przeciwko siłom, których nie możesz pokonać. Przeciwko ludziom którzy może i nie mają racji, ale nie brakuje im pewności siebie, finansowego zaplecza, a nierzadko realnej władzy.

Rozumiesz już, że trzeba coś z tym zrobić, ale właśnie tu się blokujesz. Coś, czyli właściwie co? Łatwo powiedzieć: trzeba działać, trzeba być aktywnym – ale jak to sobie do końca wyobrazić? Czy trzeba być ulepionym z jakiejś innej gliny? Mieć jakieś cechy, których nie mają inni? A może zapisać się do jakiejś wielkiej organizacji, stając się trybikiem w maszynie i potulnie czekać na polecenia? Brzmi kiepsko. Ale jaka jest alternatywa?

Może trzeba poszukać takich, którzy też “coś robią”? Podpytać ich, zobaczyć z czym to się w ogóle je? Jakie są zagrożenia, jakie możliwości, jak to w ogóle jest, że się w czymś “działa”? I czy na pewno warto? W końcu jest tyle różnych ludzi i różnych grup, tyle różnych działań i poglądów, często nawet sprzecznych ze sobą! Masz mętlik w głowie i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Po prostu nie wiesz gdzie zacząć. Przecież nikogo nawet nie znasz.

Dlatego proponujemy Ci otwarte spotkanie w nieformalnej, luźnej atmosferze w Niebostanie. Mówiąc “my”, nie mam na myśli jakiejś organizacji czy partii politycznej. To zwykła, niezobowiązująca okazja do pogadanki z ludźmi, którzy działają na co dzień na bardzo różnych polach i często w oderwaniu od siebie. Niektórzy w Łodzi, niektórzy w Krakowie czy w stolicy, a niektórzy głównie w internecie. Każdy z nich ma trochę inne poglądy, wrażliwość czy spojrzenie na rzeczywistość, ale za każdym stoi pewne doświadczenie. To jest ta okazja, żeby zobaczyć, czym tak naprawdę się zajmują, wypytać ich o co tylko chcesz, i przekonać się, jak można wspomóc różne inicjatywy, albo wręcz stworzyć własną.

Nie będzie kursów z pisania grantów unijnych ani instrukcji mizdrzenia się do wyborców. Nie będzie agitacji i przekonywania, że to właśnie mój aktywizm jest najlepszy. W sobotę 11.07 spotkamy się po to, by pogadać, wymienić się perspektywami i zobaczyć, czego jeszcze o sobie nie wiemy.

Pomogą wam w tym:
Monika (Strajk dla Ziemi – Earth Strike Łódź)
Magdalena (Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych)
Kuba (Extinction Rebellion – Łódź)

Szczegóły

Data:
11 lipca
Czas:
15:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Niebostan
Piotrkowska 17
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/niebostan/