NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nie tylko opera – Verdiana, chór z charyzmą!

15 czerwca 2019 | 18:30 - 20:00

NIE TYLKO OPERA – VERDIANA, CHÓR Z CHARYZMĄ!

To już trzy lata, odkąd grono miłośników śpiewu zbiorowego zameldowało się w naszym Teatrze i pod jego patronatem stworzyło chór Verdiana. Bardzo szybko okazało się, że wokalni amatorzy pod kierownictwem swojego szefa Michała Jana Barańskiego, z amatorszczyzną nie mają nic wspólnego, co więcej – stali się zespołem, który nie tylko w spektaklach „wzmacniał” chór teatralny, ale także z dużym powodzeniem rozpoczął samodzielne koncertowanie, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach artystycznych, nie tylko w Łodzi, ale i w regionie. Wystąpił nawet na Ukrainie, gdzie w koncercie niepodległościowym wykonał wspólnie z Anną Jurksztowicz muzykę filmową Krzesimira Dębskiego (pod jego batutą). Wziął także udział w wielkim widowisku multimedialnym naszego Teatru – Bal u Naczelnika.

Żeby jednak nie zatrzeć „głównej idei” działania chóru, dyrygent zapewnił mu dodatkowe zajęcia, podczas których na warsztat poszły najpopularniejsze operowe przeboje chóralne z dzieł m.in. Verdiego, Mascagniego, Saint-Saënsa a nawet Wagnera! Oprócz nich, w koncercie usłyszymy także, opracowane na chór pieśni Stanisława Moniuszki (specjalnie z okazji jego 200. urodzin) oraz fragmenty muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego.
To spotkanie z teatralnym chórem Verdiana polecamy szczególnie; przekonają się Państwo, jakie efekty mogą przynieść umiłowanie śpiewu i charyzma prawdziwych amatorów muzyki.
Zapraszamy

Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)

Nie Tylko Opera / Koncerty w Sali Kameralnej

Do góry

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2019
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
Łódź, łódzkie 90-249 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.operalodz.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*