NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nie Tylko Opera – Harmonia dźwięku i nastroju

10 czerwca 2019 | 18:30 - 20:00

NIE TYLKO OPERA – HARMONIA DŹWIĘKU I NASTROJU
Koncert

Tym razem kierujemy do Państwa zaproszenie na muzyczne spotkanie z najmniejszą formą wokalną, jaką jest pieśń; najmniejszą – co nie oznacza, że ubogą w efekty melodyczne, skromną w inwencję kompozytorską i prostą w wymowie interpretacyjnej. Różnorodność repertuaru pieśniarskiego jest tak bogata, że i słuchacz i często sam wykonawca zaskoczeni są efektami, jakie niesie ze sobą warstwa literacka i muzyczna utworów, zwłaszcza tych, które wychodzą spod rąk twórców utalentowanych i wrażliwych. Wiele z tych kompozycji powstałych w różnych epokach i pod wpływem odmiennych kultur staje się muzycznymi przebojami, wokalnymi perełkami, które także dzięki swej ponadczasowości cieszą ucho słuchacza i sprawiają, że wykonawcy chętnie je wprowadzają do swojego repertuaru.

Maurice Ravel, Manuel de Falla, Nikołaj Rimski-Korsakow… Czyż nie wystarczające to nazwiska dla rekomendacji spotkań z muzyką i wokalistyką najwyższej próby?! A jeśli jeszcze w naszym spotkaniu znajdują takich interpretatorów jak Patrycja Krzeszowska (sopran) i Eneasz Kubit (akordeon), to wieczór spędzony na Kameralnej będzie wyjątkowo udany!
Akordeon z sopranem… Nieczęste to zestawienie na recitalowej scenie; tym bardziej godne polecenia i przeżycia „na żywo”.
Zapraszamy!
Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)

Szczegóły

Data:
10 czerwca 2019
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
Łódź, łódzkie 90-249 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.operalodz.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*