NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nie Tylko Opera – Od klasyki do jazzu

3 czerwca 2019 | 18:30 - 20:00

OD KLASYKI DO JAZZU
– czyli w operze i jazz grają!
Dobry muzyk, a wyłącznie tacy są w orkiestrze naszego Teatru, nie ma najmniejszych kłopotów, by między na przykład takim Verdim a Wagnerem, „rozluźnić się” w innej muzyce, w tzw. lżejszym repertuarze, choć „lekki” wcale nie musi oznaczać łatwy technicznie czy prosty w interpretacji.
Przekonamy się czy przeboje np. Leonarda Bernsteina mogą brzmieć jak Wolfgang Amadeusz Mozart, a muzyczne perełki starego dobrego Jana Sebastiana Bacha dobrze się odnajdą w aranżacjach zbliżonych do stylu The Beatles… Ważna jest inwencja twórcza autorów tzw. przeróbek, ich muzyczna wyobraźnia, poczucie humoru i sprawność techniczna. Zwłaszcza, że skład instrumentalny kwintetu, który wciągnie nas w świat „jazzowego” Bacha, czy „rozrywkowego” Purcella jest wyjątkowy i daleki od muzycznego schematu. To bowiem, co kojarzy się nam z uroczystościami wojskowymi i defiladami – instrumenty dęte, za sprawą znakomitych muzyków z orkiestry naszego Teatru i utworów będących klasyką i muzyki rozrywkowej i tzw. poważnej, zaskoczą Państwa i zmienią Wasze spojrzenie na możliwości interpretacyjne tej grupy instrumentów. Warto więc wybrać się na ten nietypowy koncert, w którym klasyka i jazz będą się wzajemnie uzupełniać i przenikać, a muzyczny dowcip i poczucie humoru muzyków sprawią, że uznają Państwo za słuszne stwierdzenie: nie ważne czy rozrywkowa, lekka czy mniej lub bardziej poważna… Ważne, że dobra i w dobrym wykonaniu!

w programie utwory kompozytorów:
Jeremiah Clarke, Henry Purcell, Jan S. Bach, Wolfgang A. Mozart, John Adson, Victor Ewald, Fryges Hidas, Leonard Bernstein, The Beatles
Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)

NIE TYLKO OPERA – OD KLASYKI DO JAZZU
Koncert

Realizatorzy:
:
kwintet instrumentów dętych w składzie

trąbka:
Konrad Boniński

trąbka:
Mirosław Dudek

waltornia:
Fryderyk Bodzianowski

puzon:
Adam Ziemiański

tuba:
Jacek Dzidowski

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2019
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
Łódź, łódzkie 90-249 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.operalodz.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*