NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Natalia Rybka – Własność przyciąga obecność

20 lutego 2020 | 18:00 - 20:00

Natalia
Rybka

Własność przyciąga obecność

Galeria Willa

ul. Wólczańska 31

wernisaż: 20 luty 2020, godz. 18.00

20.02.2020 – 11.04.2020

kuratorka: Adriana Michalska

Natalia Rybka w sztuce zajmuje się ontologicznym wymiarem człowieka, skłaniającym do stawiania pytań nie o przedmiotowość jednostki, a raczej jego duchowy przymiot, jego wewnętrzną konstrukcję, jego stwarzanie. Poprzez wykorzystanie motywu lasu, który może nasuwać wiele rozmaitych skojarzeń, artystka ukazuje w nim człowieka jako cząstkę elementarną pewnego fragmentu rzeczywistości. Jest on jej naturalnym składnikiem, z niego wyrasta i go tworzy. Otoczenie, w które jest wpisany, wydaje się być chaotyczne i niezbadane, mogące wywoływać przeróżne emocje. Jednak daje poczucie pewnego spokoju i połączenia z tym, co go otacza. Człowiek u Rybki niemalże wynurza się ze splotu roślin, a nieraz w sposób niedający się odróżnić, stapia się z otoczeniem. Zarówno to otoczenie, jak i jednostka wzajemnie rezonują i pozostawiają ślad w danej przestrzeni.

Natalia Rybka – urodzona w 1988 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in. Equinox, Brick City Gallery, Springfield, Missouri; Galeria Nielaba, Berno, Szwajcaria; Podziemny strumień, Rondo Sztuki, Katowice; Rośliny kochają inaczej, Stolarska/Krupowicz Gallery, Warszawa; Artystyczna Podróż Hestii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa; Nowy obraz/nowe spojrzenie, Galeria Arsenał, Poznań; Międzynarodowa wystawa rysunku, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; Obraz Roku, Rondo Sztuki, Katowice; Najlepsze dyplomy ASP Gdańsk oraz indywidualnych, m.in. Malarstwo, Nowa Gazownia, Poznań; SOON Projekt, Przeciwko strukturze rzeczywistości, Spectra Art Space, Warszawa; Powroty, Pawilon Sztuki Ergo Hestia, Warszawa; Rezerwaty stanów nieskażonych, Galeria 12, Cieszyn.

Artystka jest laureatką kilku prestiżowych nagród: Grand Prix na 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie Jesienne Konfrontacje w Rzeszowie oraz nagrody Magazynu Arteon za rok 2016.

Szczegóły

Data:
20 lutego 2020
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria Willa
Wólczańska 31
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*