NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NARODOWY SPIS ZESPOŁÓW. Spotkanie z Arturem Sobielą i Tomaszem Sikorą

26 stycznia | 18:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie z Arturem Sobielą i Tomaszem Sikorą wokół książki NARODOWY SPIS ZESPOŁÓW (Wydawnictwo Ha! art). Rozmowę poprowadzi Ryszard Gawroński.
🎵 O książce:
Konceptualny projekt w formie książki-katalogu – możliwie kompletny alfabetyczny spis funkcjonujących w Polsce w latach 1975-2022 zespołów „alternatywnych” (punk, new wave, reggae, metal, awangarda, industrial, yass itd.) wraz z podanymi nazwami miejscowości, z których dane zespoły pochodziły/pochodzą.
To zestawienie, pozbawione aspektu cenzury i autocenzury, pokazuje subkulturową barwność sceny muzycznej po raz pierwszy w pełnej krasie, wraz z jej kuriozalnymi, ciemnymi czy wręcz niebezpiecznymi stronami – spis zawiera bowiem również nazwy zespołów np. satanistycznych czy neonazistowskich; takie podejście pozwala na pełną ocenę zjawiska, pozbawioną infantylnych, upiększających czy mitologizujących narracji
🎵 Tomasz Sikora (ur. 1981) – filozof i nastawniczy. Od ponad 30 lat pasjonuje się muzyką zespołów będących bohaterami niniejszej publikacji (i nie tylko) oraz polską piłką nożną wszystkich szczebli rozgrywkowych. Kiedyś podróżnik, obecnie raczej domator.
Artur Sobiela – historyk, zajmuje się światem radykalnych idei i problematyką modernizacji, w latach 2017-2022 kierownik Muzeum Nowoczesności w Olsztynie. Zainteresowania:
🎵 Zapraszamy na spotkanie stacjonarnie w DD. Nie przewidujemy transmisji. Obowiązują bilety w cenie 5 złotych lub zakup książki-bohaterki w naszej księgarni – do kupienia wcześniej lub bezpośrednio przed spotkaniem. Nie prowadzimy zapisów ani rezerwacji miejsc.

Szczegóły

Data:
26 stycznia
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Do Dzieła
Próchnika 3
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map