Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Agnieszka Kryst oprowadza po „Komponowaniu przestrzeni”

Listopad 29 | 17:00 - 18:00

Agnieszka Kryst oprowadza po „Komponowaniu przestrzeni”

 

ms², przestrzeń wystawy

29 listopada 2019, godz. 17:00

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy”

Wstęp wolny

 

Podczas oprowadzania tancerki i choreografki Agnieszki Kryst na nowo przyjrzymy się sposobom, w jakie angażujemy swoje ciała i zmysły w odbiór kompozycji wystawy oraz zgromadzonych na niej dzieł.

 

Nawiążemy w ten sposób do intuicji Katarzyny Kobro, która uważała, że dynamizm naszej motoryki może być ujmowany poprzez rytm następujących po sobie momentów ruchu i przystanków rozgrywających się w przestrzeni i czasie. Rzeźba stanowiła dla niej model nowego harmonijnego porządku codziennego otoczenia, zestrojonego z optymalną psychofizyczną koordynacją działań człowieka.

 

Agnieszka Kryst – tancerka  i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013/Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Jako tancerka i performerka współpracowała m.in. z: Juanem Domìnguezem Rojo, Noą Shadur i Kondradem Smoleńskim, Małgorzatą Haduch, Sjoerdem  Vreugdenhilem, Martą Ziółek, Pawłem Sakowiczem, Joanną Leśnierowską i Januszem Orlikiem czy z Rebecką Lazier, w której spektaklu „There might be others” występowała w Polsce i Nowym Jorku. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze. W 2015 roku została rezydentką programu Solo Projekt Plus, w  ramach którego stworzyła pracę solową „Partytura” (‘A Score’). Beneficjentka rezydencji artystycznej 2017 w galerii miejskiej BWA w Bydgoszczy, w trakcie której stworzyła pracę „Łuczniczki”. Autorka pracy „Topologia pożądania” (2019), dla której inspiracją i punktem wyjścia była twórczość Louise Bourgeois.

Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu, przestrzeni sztuk performatywnych w Warszawie.

 

Szczegóły

Data:
Listopad 29
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

ms2
Ogrodowa 19
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://msl.org.pl/