NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet

3 stycznia 2020 | 18:00 - 19:00

Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet

Wydarzenie towarzyszące wystawie “Prototypy 03: Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport troski“.

Zapraszamy na projekcję filmu “Nieskończoność dalekich dróg” Andrzeja Różyckiego oraz rozmowę z reżyserem, którą poprowadzi Magdalena Saryusz-Wolska.

Film Andrzeja Różyckiego jest nie tylko portretem Zofii Rydet, kobiety-artystki, jej metod pracy, ale i uchwyceniem dojrzałości i wielkiej pasji. Rydet wpuszcza widza do swojego świata, pozwala przyglądać się sobie i podglądać bez ograniczeń. Z wielkim spokojem opowiada o niepokojach towarzyszących starości, wiążących się z nią nieuniknionych procesach, które jednak nie są w stanie zatrzymać ogromnej chęci uwieczniania chwil, które przemijają bezpowrotnie. Misja Rydet jest nieskończona, tak jak nieskończone są drogi, które fotografowała. Umiejętności artystki były dla niej sposobem funkcjonowania, dzięki nim tworzyła, poznawała ludzi, dostrzegała piękno, dzieliła się nim, kochała, obserwowała zmieniający się krajobraz i komunikowała wszystko to, czego słowa nie potrafią.

Andrzej Różycki – urodzony w 1942, filmowiec, fotograf, teoretyk fotografii. Absolwent konserwacji zabytków i muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwent Wydziału Reżyserii i wykładowca PWSFTviT. Należał do grupy fotograficznej „Rytm” i „Zero 61”

Magdalena Saryusz-Wolska – kulturoznawczyni, filmoznawczyni, socjolożka, wykładowczyni, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. W swoich pracach badawczych głównie koncentruje się na pamięci zbiorowej, kulturowej, historii filmu i obrazu oraz badaniach publiczności.

Szczegóły

Data:
3 stycznia 2020
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

ms2
Ogrodowa 19
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://msl.org.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*