NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MuzyKuny

2 lutego | 19:00 - 21:00

Wszystko zaczęło się od gitary Defil. Wtedy też sąsiedzi zaczęli stukać w kaloryfer, gdy płynęła do nich muzyka Braci — Radka i Daniela, pewnie z aprobaty, choć z perspektywy czasu można postrzegać to inaczej. To były nasze „schody do nieba” w „domu wschodzącego słońca”… W okresie dorastania założyliśmy swoje pierwsze zespoły harcerskie i zaczęliśmy występy na festiwalach i koncertach.
Po latach muzycznej i mieszkaniowej rozłąki, w 2010 r. nasze drogi powtórnie się zeszły. Zaczęło się wspólne granie i łazikowanie w Bieszczadach, tworzenie własnych kompozycji, w wyniku czego po 8 latach powstał duet MuzyKuny. Radek w Jeleniej Górze a Daniel w Grodzisku Mazowieckim, pomimo odległości zbliżała ich muzyka. Nasz braterski duet był pełen kłótni o inspiracje muzyczne, ale też pełen godzenia się w rytm klasyków. Młodszy z braci pisał oraz układał teksty, starszy potrafił krytycznym okiem je dopracować, piosenki te wyrażały nasze autentyczne emocje i opowiadały osobiste przeżycia. W ten sposób nasza muzyka wypełniła nasze „dwa domy”, a dźwięki słychać było aż po bieszczadzkie szlaki.
Nasze piesze i muzyczne wędrówki zaowocowały pełną gamą utworów będących połączeniem wielu gatunków muzycznych, które dawały nam natchnienie. Piosenki turystyczne, poezja śpiewana, szanty, folk, piosenka poetycka — one wszystkie zaprowadziły nas na festiwale, w których wystąpiliśmy wśród najlepszych muzyków w kraju — Festiwal Danielka, Festiwal Przy Kominku, Giełda w Szklarskiej Porębie.
Całą przygodę muzyczną przeżyliśmy razem — bracia z krwi oraz wyboru, założyciele zespołu MuzyKuny.
Radek Kuna Kunecki — autor większości tekstów i muzyki zespołu. Wokalista, który gra na gitarze oraz harmonijce ustnej.
Daniel Kunecki — gitarzysta, który gra też na banjo oraz drumli. Wokalista, który jest też autorem piosenek.
Z czasem nasze rodzinne szeregi powiększyły się o dwóch znakomitych muzyków, którzy dołączając do zespołu MuzyKuny, stali się naszymi muzycznymi braćmi:
Witold Stambulski — basista, akordeonista i człowiek o duszy artystycznej z doskonałym zmysłem muzycznym.
Mikołaj Sadowski — najmłodszy brat w naszej muzycznej rodzinie. Czuwa nad rytmem, grając na instrumentach perkusyjnych, cajon, djembe oraz przeszkadzajkach.
Spotkajmy się na scenach festiwalowych, ogniskach oraz na szlakach górskich od Karkonoszy aż po Bieszczady! A muzyka niech gra, a echo będzie ją niosło…
Rezerwacje tel 609 152 420
Wstęp 20 zł

Szczegóły

Data:
2 lutego
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Keja Pub
Kopernika 46
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia