Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyczny Plac Zabaw

7 grudnia 2019 | 10:00 - 11:00

Od października zapraszamy najmłodszych do zabawy!
Muzyczny Plac Zabaw
muzykoterapia dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (z opiekunami)

Zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych, będące wspaniałym wprowadzeniem do świata muzyki i dźwięków. Poprzez ruch, śpiew i granie na instrumentach muzycznych będziemy rozwijać poczucie rytmu i wrażliwość słuchową, oraz odkrywać, jak wielką radość może dawać spontaniczne muzykowanie. Tego typu zajęcia i ćwiczenia mają niebywałe znaczenie w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej, koncentracji uwagi i pamięci. Ponadto, poprzez różnego rodzaju improwizacje ruchowo-muzyczne, popracujemy nad wyzwalaniem kreatywności i aktywności twórczej uczestników. Wspólne muzykowanie stanowi także wspaniałą okazję do doskonalenia umiejętności współdziałania w grupie i współodczuwania z innymi przyjemnych wrażeń i emocji.

Terminy:

5 października, godz. 10.00
9 listopada, godz. 10.00
7 grudnia, godz. 10.00

czas trwania: 1h

Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzenie: Julia Hołówko

Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli, socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Absolwentka trzyletniego kursu z zakresu muzykoterapii i psychodramy, studiów podyplomowych z zakresu kształcenia głosu i mowy oraz zajęć „Przygotowania do prowadzenia zajęć z emisji głosu” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem autorskich warsztatów z zakresu muzykoterapii i meloterapii (terapii śpiewem), zarówno dla seniorów, młodzieży, jak i dzieci.
„Podczas zajęć staram się skupić przede wszystkim na dobrej atmosferze, zabawie i terapeutycznych walorach muzyki i śpiewu – wychodzę z założenia, że śpiewanie i muzykowanie powinno sprawiać przyjemność, radość i dawać satysfakcję. W wolnych chwilach angażuję się w różnego rodzaju projekty muzyczne, koncertuję, eksperymentuję z głosem i dźwiękiem oraz komponuję.”

Szczegóły

Data:
7 grudnia 2019
Czas:
10:00 - 11:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Teatr Muzyczny w Łodzi
Północna 47/51
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.teatr-muzyczny.lodz.pl