NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Innowacje w kinie. Realizacja projektów niskobudżetowych za pomocą telefonów komórkowych

8 czerwca | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na kolejne e-spotkanie w ramach cyklu „Nowe technologie w filmie” poświęcone innowacjom w kinie. Podczas webinarium uczestnicy dowiedzą się jak realizować projekty niskobudżetowe za pomocą telefonów komórkowych. Gościem spotkania będzie wybitny autor zdjęć filmowych, Sławomir Idziak.
Co przyniesie przyszłość? To pytanie nie przestaje fascynować ludzkości – rosnące znaczenie cyfryzacji, której wpływ istotnie wyprzedza rozwój świadomości społecznej sprawia, że świat filmu interesuje się nowymi technologiami.
Jak wyglądają zmiany? Czy stanowią wyzwanie i zagrożenie dla tradycyjnych form dystrybucji, czyli kin i telewizji? O tym dowiecie się podczas cyklu „Nowe technologie w filmie” prowadzonych przez Marcina Radomskiego, który porozmawia z ekspertami od sztucznej inteligencji, automatyzacji, VOD, animacji, seriali, gier oraz VR-u.
Gościem e-spotkania będzie Sławomir Idziak, wybitny autor zdjęć filmowych – także reżyser i scenarzysta, dyrektor Plenerów Filmowych Film Spring Open opowie o innowacyjnej formule edukacyjnej wykorzystującej najnowsze trendy na rynku audiowizualnym. Nowoczesne podejście do tworzenia filmu uwzględnia najnowszy postęp technologiczny i korzysta z niego do zwiększenia wydajności produkcji filmowej, innymi słowy pozwala tworzyć lepsze filmy przy wykorzystaniu mniejszych funduszy.
Cykl „Nowe technologie w filmie” prowadzi Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Ukończył studia podyplomowe: „Szkoła kina. Dziennikarstwo filmowe” w Collegium Civitas. Obecnie kończy doktorat o polskim kinie w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Publikuje m.in. na łamach weekendowej „Rzeczpospolitej”, „Magazynu Filmowego”, a także w portalach Onet i Wirtualna Polska. Prowadzi autorski kanał na YouTube – KINOrozmowa, gdzie rozmawia z aktorami, reżyserami i znawcami kina.
Patronat nad wydarzeniami objęło Narodowe Centrum Kultury. Współorganizatorem spotkań jest Związek Cyfrowa Polska.
Webinar odbędzie się 8 czerwca (wtorek) o godzinie 18:00 na profilu Centrum Kreatywności Fabryka na Facebooku.
Spotkanie jest bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać. Zachęcamy do zadawania pytań w wydarzeniu, a także podczas live’a.

Szczegóły

Data:
8 czerwca
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*