NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mistrzowie kina Mastercard: Jutro albo pojutrze

1 lipca 2019 | 19:30 - 21:00

Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze

Dokumentalny
Mistrzowie kina

Nominowany do Oscara dokument Binga Liu – kolejny film wybrany przez Grażynę Torbicką i Michała Walkiewicza do cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” – to zjawiskowa opowieść o skomplikowanym procesie dorastania, mierzeniu się z bagażem doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa, dziedziczonych wzorcach i – podejmowanych wciąż od nowa – próbach radzenia sobie z dorosłością.

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rickford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem „Jutro albo pojutrze” jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich – Bing Liu.

„Jutro albo pojutrze” powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. „Jutro albo pojutrze” jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

„Jutro albo pojutrze” był nominowany do Oscara i znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 r. według Baracka Obamy, zdobył aż cztery nagrody na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. O procesie powstawania tego unikatowego dokumentu Liu mówił m. in.: Gdy miałem prawie 20 lat, nie rozumiałem dlaczego po tym, jak odszedłem z domu i przeniosłem się do Chicago, tak wielu moich kolegów padło ofiarą narkotyków, skończyło w więzieniach albo jeszcze gorzej. Nagrywałem skejtów, jeździłem sam po całym kraju, śpiąc na kanapach u rozmaitych znajomych, których poznałem przez lata mojej deskorolkowej pasji. Później zacząłem robić wywiady ze skejterami. Pytałem ich: „Co czujesz jeżdżąc na desce?”, „Kogo kochasz bardziej: mamę czy tatę?”, „Kto nauczył cię czuć nienawiść?”. Takie rozmowy często przeradzały się w spontaniczne sesje terapeutyczne. Efekty zapisu tych niezwykłych filmowych sesji terapeutycznych będzie można zobaczyć w Multikinie.

Szczegóły

Data:
1 lipca 2019
Godzina:
19:30 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Multikino
Piłsudskiego 5
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*