NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim

19 grudnia 2021 | 09:00 - 17:00

Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim

Już 19 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim. Tego dnia w Łodzi rywalizować będzie około 600 zawodów z ponad 100 klubów, a wszystko w ramach zawodów o mistrzowskie medale.

Już 19 grudnia w Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate. Po raz pierwszy taka impreza będzie miała miejsce na terenie Łodzi, na naszym pięknym obiekcie. Dziękujemy w tym miejscu Panu Prezesowi Sławomirowi Worachowi oraz Panu Dyrektorowi Markowi Kondraciukowi za to, że wszyscy wspólnie przyczyniliśmy się do organizacji tej imprezy w naszym mieście. Liczymy, że do Łodzi przyjedzie około 600 zawodników z ponad 100 klubów. Będziemy rywalizować w kategoriach juniora, juniora młodszego, młodzieżowca oraz seniora. Zawody będą trwały cały dzień. Startujemy o godzinie 9:00, a zakończymy prawdopodobnie około 20:00. Będzie wiele emocji sportowych. Mam nadzieję, że będzie to jedna z lepszych imprez sportowych odbywających się w Łodzi – powiedział Mariusz Pełka, Wiceprezes Zarządu KS Olimp Łódź.

Bardzo nam miło, że na mapie wydarzeń sportowych MAKiS-u zagości tak znamienita impreza, jaką są Mistrzostwa Polski w karate. Mamy pewne doświadczenie, jeśli chodzi o karate. W 2012 roku odbywały się tutaj Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na grudniową imprezę. Myślę, że będzie to wydarzenie cenione przez wszystkich mieszkańców, sympatyków i przedstawicieli tego sportu. – zapowiedział grudniowe zawody Sławomir Worach, Prezes Zarządu MAKiS.

To bardzo cieszy, że kolejna duża impreza odbędzie się w Łodzi. My ze swojej strony staramy się wspierać różne odmiany karate. Z KS Olimp Łódź współpracujemy już wiele lat. W tym roku wspieramy zarówno tę imprezę, jak i działalność klubu. Mam nadzieję, że to przyczyni się do popularyzacji tego sportu. Według naszych analiz, karate jest jednym z najbardziej popularnych sportów indywidualnych. Myślę, że taka spektakularna impreza sprawi, że zainteresowanie jeszcze się zwiększy – powiedział Marek Kondraciuk, Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

– Od początku naszej blisko czteroletniej współpracy widzieliśmy w klubie KS Olimp olbrzymi potencjał. Cieszą nas kolejne wspólne inicjatywy, szczególnie o tak wysokiej randze, jak zapowiadane Mistrzostwa Polski. Jako partner strategiczny wydarzenia jesteśmy bardzo dumni, że możemy w nim uczestniczyć. Gorąco trzymamy kciuki za wszystkich zawodników, którzy już w grudniu zmierzą się w Atlas Arenie – stwierdził Rafał Eslinger, przedstawiciel firmy TME, partnera strategicznego imprezy.

O przygotowaniach do zawodów Mistrzostw Polski opowiedział zawodnik KS Olimp Łódź, Hubert Jarocki.  – Jeśli chce się coś osiągnąć w tym sporcie, to trzeba trenować co najmniej 8-9 razy w tygodniu. Są to treningi zarówno specjalistyczne dotyczące karate, jak i zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego, czy dietetykiem. To wszystko musi ze sobą współgrać, by można było rywalizować o najwyższe cele. – wyjaśnił.

Szczegóły

Data:
19 grudnia 2021
Godzina:
09:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Atlas Arena
Bandurskiego 7
Łódź, łódzkie 94-020 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*