NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Miłość, SpaceX i kryminał, czyli EC1 dla dorosłych!

14 sierpnia | 19:00 - 20:00

Już ***3 LIPCA*** rozpoczynamy nasz letni cykl spotkań tylko dla dorosłych: DOBRE WIDOKI NA WIECZÓR! Cotygodniowe spotkania w Centrum Nauki i Techniki EC1 to najlepszy sposób, aby inspirująco rozpocząć każdy z nadchodzących weekendów tego lata.

TERMIN: każdy piątek w te wakacje, o 19.00

Co oznacza dla ludzkości start rakiety SpaceX? *** Co w misjach kosmicznych może pójść (i czasem niestety idzie) nie tak? *** Jak przed laty wyglądał łódzki półświatek? ***Jakie są źródła miejskich legend? *** W jaki sposób o miłości mówią kobiety i mężczyźni oraz co z tego wynika? *** Czy miłość to wojna, czy dar od losu? *** Czego single, życiowi soliści, dowiedzieli się w czasie społecznej izolacji? *** A także: spacer fotograficzny – KOSMICZNE EC1, czyli warsztaty fotografii miejskiej.

To tylko niektóre tematy, które staną się pretekstami do naszych piątkowych spotkań w Teatrze Eksperymentalnym w Centrum Nauki i Techniki EC1.

LIMIT MIEJSC: 25 OSÓB (!)

>>> BILETY<<< https://bilety.ec1lodz.pl/

___________
3 LIPCA <<< PIĄTEK Z KOSMICZNĄ MISJĄ

Dlaczego ostatnia misja SpaceX Dragon Crew Demo-2 nie była zwykłym, rutynowym, zautomatyzowanym powtórzeniem opracowanej od lat procedury dokowania z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS? Co sprawia, że nawet teoretycznie podobne do siebie misje kosmiczne w praktyce bardzo się od siebie różnią?

Nasz kolega z Planetarium EC1 opowie o lotach orbitalnych i o tym, co w misjach kosmicznych może pójść (i czasem niestety idzie) nie tak, a także o tym, dlaczego obecnie latamy w kosmos i jakie wyzwania czekają na nas w najbliższej przyszłości. Następnie przekaże gości drugiemu prelegentowi, który jest pilotem, celem praktycznej demonstracji skomplikowania operacji dokowania misji z ISS. Po pokazie będzie okazja do wspólnej dyskusji oraz rozmów na inne tematy związane z kosmosem.

___________
10 LIPCA <<< PIĄTEK Z ŁÓDZKIM PÓŁŚWIATKIEM

Łódzki półświatek, skandale i anegdoty, źródła miejskich legend z dawnych lat… W sercu miasta, w przestrzeni zabytkowej elektrowni opowiemy o nietypowej historii Łodzi i przeanalizujemy charakterystyczną łódzką grypserę. A potem… poprowadzimy „warsztaty z doliniarstwa”, zagramy w „trzy kubki”, poszukamy naukowych rozwiązań kryminalnych zagadek i przestępczych trików.

„Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może!”.

___________
KOLEJNE TEMATY SPOTKAŃ BĘDZIMY OGŁASZAĆ TU W WYDARZENIU ORAZ NA NASZYM WALLU. ZACHĘCAMY DO ŚLEDZENIA INFORMACJI.

Szczegóły

Data:
14 sierpnia
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

EC-1
Targowa 1/3
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://ec1lodz.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*