NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mikołajki na Milionovej: Wystawa fotografii Urszuli Tarasiewicz

6 grudnia 2018 | 19:00 - 20:00

06.12.2018 o godzinie 19:00 Milionova Fabryka Designu
wraz z galerią Wallphotex zapraszają na mikołajkowy wernisaż wystawy łódzkiej fotografki Urszuli Tarasiewicz.
W Milionova Fabryka Designu wzornictwo spotyka się ze Sztuką, uzupełniają się i tworzą nowe, ciekawe konteksty. Tego wieczoru w naszym salonie przy ulicy Milionowej 2 zobaczycie Państwo wybór prac artystki dokonany przez Galerię Wallphotex. Są to sekwencję w większych cykli, przedstawiających motywy zaczerpnięte z okolic Bałut, Ogrodowej, Kaliforni i Norwegii.
Urszula Tarasiewicz i Milionova zapraszają na spotkanie w otoczeniu sztuki i dobrego wzornictwa, lampkę wina i spędzenie w miły sposób mikołajkowego wieczoru.

Urszula Tarasiewicz, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, swoje prace tworzy z momentów i fragmentów rzeczywistości. Kadruje i wycina fotograficzne obrazy ze świata, w którym mieszka. Jest dokumentalistką z domieszką artysty. Urszula docenia scenografię, którą dostarcza jej życie, spotkania z ludźmi i zastane światło.
Najbardziej znane cykle Tarasiewicz „Nowe Legendy Miejskie” można oglądać w kolekcji hotelu Andel’s w Łodzi, /kurator Lucyna Sosnowska/. Zostały one nagrodzone w kategorii Portret w konkursie Curator’s magazynu Photo District News (2010), otrzymały również New Talent Award niemieckiego FotoMagazine (2012), wygrały konkurs norweskiego magazynu Fotografii na publikację i wystawę Interfoto 17#Debutantutstilling w Oslo(2012). Były prezentowane m. in. w Milk Gallery New York (2010) .
Inne serie zdjęć Urszuli Tarasiewicz można było zobaczyć m.in. na grupowej wystawie „Critical Mass” w USA (2012); serię „The future is so bright”, wykonaną w Norwegii podczas stypendium na Halsnøy Kloster prezentowano na wystawie grupowej w Norwegii (2013) oraz na wystawie „Ja to ktoś inny” w Warszawie /kurator Klima Boheńska, 2015/. Zdjęcia Tarasiewicz pojawiły się gościnnie w Wiedniu na grupowej wystawie „Call me on Sunday” kuratorowanej przez Ursulę Marię Probst w Galerii Krinzinger (2014), w Jam Factory w Oxfordzie (2014), na wystawie „Face to Face” w Stuttgartcie (2014), Bunkier Sztuki „Kasa z widokiem” /kurator Lidia Krawczyk, Ogrodowa/ Garden Street (2016) Galeria Andel’s Art kurator/ Lucyna Sosnowska/.

Strona galerii www.wallphotex.com
Strona artystki www.ulatara.com
Instagram:
@ulatara
@wallphotex
#ulatara
#wallphotex_gallery

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2018
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Milionova Fabryka Designu
Milionowa 2
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*